X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Maria Koc: jestem przekonana, że protesty wyborcze nie zniwelują różnicy prawie pół miliona głosów

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 19:38
- Mamy tak znaczącą różnicę pomiędzy Andrzejem Dudą, który wygrał te wybory, a panem Rafałem Trzaskowskim - to jest prawie pół miliona głosów - że tego po prostu nie da się podważyć - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Maria Koc. Gościem "Debaty Jedynki" była również poseł Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Leszek Szymański
EN_pis-1200.jpg
Hiszpański dziennik: polski rząd twardo broni interesów obywateli, a lidera PiS cechuje wiarygodność

Kilka dni po wyborach po stronie wyborców Rafała Trzaskowskiego, a także mediów związanych z obozem opozycyjnym, pojawiły się budzące poważny niepokój wypowiedzi. Część dziennikarzy i osób publicznych bardzo negatywnie wypowiada się o wyborcach Andrzeja Dudy, zaś Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" sugeruje, że w Polsce może dojść do Majdanu na wzór ukraińskiej rewolucji wymierzonej w rządy Wiktora Janukowycza. Równocześnie politycy PO zachęcają do składania protestów wyborczych sugerując, że wybory prezydenckie nie zostały przeprowadzone uczciwie. Do tego odniosły się w "Debacie Jedynki" senator PiS Maria Koc i poseł Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic.

Posłuchaj
24:40 _PR1_AAC 2020_07_15-18-12-25-debata.mp3 Poseł Anita Kucharska-Dziedzic (Lewica) i Senator Maria Koc (PiS) o wyborach prezydenckich ("Debata Jedynki")

Anita Kucharska-Dziedzic z Lewicy, zapytana, czy Lewica wsparłaby protesty społeczne tego rodzaju, co ukraiński Majdan, o których mówił Adam Michnik stwierdziła, że Lewica "z racji swojego poglądu jest zawsze pacyfistyczna".

- Natomiast musimy też zauważyć, że rzeczywiście jest spora frustracja w tej części wyborców, którzy nie są zadowoleni z wyniku tych wyborów. Spływają uwagi, a także - myślę - będą spływać protesty wyborcze przede wszystkim od Polonii, która np. dostawała pakiety wyborcze dopiero po wyborach - mówiła poseł Lewicy.

- Zawsze jest tak w demokracji, że ktoś wygrywa, ktoś przegrywa. Dlatego na ten moment uznajemy wybór Polaków, uznajemy zwycięstwo pana Andrzeja Dudy. Natomiast trzeba poczekać, czy będą jakieś protesty wyborcze w Sądzie Najwyższym i czy Sąd Najwyższy uzna je za takie, które mogą rzeczywiście zadecydować o powtórzeniu tych wyborów, czy ostatecznie zadecyduje, że mamy zwycięzcę w osobie pana prezydenta Andrzeja Dudy - dodała.

Czytaj również:

mid-20712429 (2).jpg
"PO podtrzymuje temperaturę sporu politycznego". Dr Maciej Onasz o protestach wyborczych

Senator PiS Maria Koc zaznaczyła, że mówienie o Majdanie w Polsce po demokratycznych i wolnych wyborach jest "podżeganiem obywateli do buntu i sianiem nienawiści".

- Mamy tak znaczącą różnicę pomiędzy Andrzejem Dudą, który wygrał te wybory, a panem Rafałem Trzaskowskim - to jest prawie pół miliona głosów - że tego po prostu nie da się podważyć. Bo gdyby to było kilka, kilkanaście tysięcy głosów, może nawet kilkadziesiąt tysięcy głosów, to wtedy te protesty - jeżeli rzeczywiście doszło do jakichś dużych nieprawidłowości - to one mogłyby odnieść jakiś skutek. Ale nie w przypadku czterystu kilkudziesięciu tysięcy głosów - stwierdziła Maria Koc.

- Te protesty, które wpłyną do Sądu Najwyższego, na pewno będą rozpatrzone, ale jestem przekonana, że - jakkolwiek może się okazać, że niektóre z nich są uzasadnione - one nie zniwelują tej różnicy prawie pół miliona głosów - dodała.

Zobacz także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Debata Jedynki"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Goście: Maria Koc (PiS), Anita Kucharska-Dziedzic (Wiosna)
Data emisji: 15.07.2020
Godzina emisji: 18.12

jmo/ag

Czytaj także

"Fantastyczny fundament pod dokończenie reform państwa". Janusz Kowalski o wyniku wyborów

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 20:28
- Jest to bardzo dobre paliwo, fantastyczny fundament pod dokończenie reform państwa, szczególnie jeśli chodzi o reformę wymiaru sprawiedliwości, szczególnie jeśli chodzi o kwestie gospodarcze - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski komentując zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Gościem "Debaty Jedynki" był również poseł Koalicji Obywatelskiej Mirosław Suchoń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koalicja Obywatelska szuka "formuły rozszerzenia". Budka: dużo pracy przed nami

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 17:10
Podziękowaliśmy Rafałowi Trzaskowskiemu za zaangażowanie w kampanii, a teraz przed nami znalezienie formuły rozszerzenia Koalicji Obywatelskiej - powiedział po środowym posiedzeniu zarządu PO lider Platformy Borys Budka. Nowa formuła KO ma być opracowana do końca lipca.
rozwiń zwiń