Alarm w Grecji. Groźny terrorysta "uciekł" z więzienia
Odsiadujący karę sześciokrotnego dożywocia grecki terrorysta Christodulos Xiros nie wrócił do więzienia z przepustki.
2014-01-20, 17:38
55-latek miał stawić się w więzieniu na początku stycznia. Terrorysta postanowił jednak nie wracać za kratki. Christodulos Xiros zamieścił w internecie komunikat, w którym zagroził powrotem do akcji zbrojnych. Oświadczenie ma datę 14 stycznia. Jest uzupełnione najprawdopodobniej aktualną fotografią terrorysty i nagraniem wideo, przedstawiającym Xirosa pomstującego na grecki kryzys finansowy. 55-latek był jednym z zabójców w skrajnie lewicowej terrorystycznej organizacji "17 Listopada". W 2003 roku został skazany na sześciokrotne dożywocie.
Alarm wszczęła już grecka policja. Priorytetem funkcjonariuszy jest, jak najszybsze odnalezienie zbiegłego przestępcy. W całym kraju rozgorzała także dyskusja, dlaczego Xiros dostał przepustkę.
W latach 1975-2000 terroryści z "17 Listopada" zamordowali w Grecji 23 osoby. Nazwa organizacji nawiązuje do daty krwawego stłumienia powstania studentów przeciwko juncie wojskowej 17 listopada 1973 roku. Prawie co roku dochodzi w tę rocznicę do starć ugrupowań anarchistycznych z policją.
REKLAMA
REKLAMA