Rosyjski łyżwiarz: zmusili mnie do startu w igrzyskach w Soczi

Tak twierdzi Jewgienij Pluszczenko, gwiazda łyżwiarstwa figurowego. Oskarża on urzędników o zmuszenie go do udziału w igrzyskach olimpijskich.

2014-02-17, 15:14

Rosyjski łyżwiarz: zmusili mnie do startu w igrzyskach w Soczi
Jewgienij Pluszczenko. Foto: Wikipedia/David W. Carmichael

Posłuchaj

Łyżwiarz zmuszony do startu w Soczi? Z Moskwy Maciej Jastrzębski (IAR)
+
Dodaj do playlisty

W ubiegłym tygodniu Pluszczenko wycofał się z solowego występu twierdząc, że ma kontuzję kręgosłupa. Tym samym Rosja została w tym konkursie bez zawodnika, a na głowę łyżwiarza posypały się gromy.

Jewgienij Pluszczenko podjął decyzję o rezygnacji ze startu w trakcie ostatniego treningu. Uznał, że dokuczający mu ból kręgosłupa może spowodować utratę władzy w nogach. Jedni chwalili decyzję zawodnika, inni uważali, że poddał się i zawiódł oczekiwania kibiców.

W rosyjskiej prasie pojawiły się publikacje sugerujące, że Pluszczenko mógł wycofać się ze startu znacznie wcześniej i dać szansę zawodnikowi rezerwowemu. Wcześniej dzięki Pluszczence Rosja zdobyła złoty medal w turnieju drużynowym. Zawodnik już wtedy skarżył się na kontuzję kręgosłupa. Twierdzi, że działacze Federacji Łyżwiarstwa Figurowego wywarli na niego presję, aby wziął udział w występach solowych. Urzędnicy zaprzeczają przekonując, że decyzja należała do zawodnika. Jewgienij Pluszczenko jest jednym z najbardziej utytułowanych łyżwiarzy figurowych na świecie. Po występach w Soczi i kontuzji kręgosłupa ogłosił zakończenie profesjonalnej kariery.

mc

REKLAMA

''

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej