Aktywni bohaterowie codzienności
W dzisiejszych czasach każdy może być bohaterem. Jeden, nawet najmniejszy gest może sprawić, że świat stanie się choć odrobinę lepszy. Bo o tym, w jakim społeczeństwie żyjemy, decydujemy sami.
2014-04-11, 15:34
Posłuchaj
W Katowicach powstaje Centrum Zimbardo, w którym młodzież z dzielnicy Nikiszowiec będzie realizowała projekt bohaterskiej wyobraźni. Założeniem projektu prof. Philipa Zimbardo jest to, że każdy z nas jest zdolny do codziennego heroizmu i pomocy innym, ale powinien się też na takie okazje przygotowywać.
Równe szanse
Wyrównywanie szans jest zadaniem, które stawia sobie wiele organizacji społecznych. Jedną z nich jest Fundacja „Świat na tak”.
- Powstaliśmy po to, aby pomagać młodym ludziom – w różny sposób. Nasze działania dostosowujemy do indywidualnych potrzeb. Pomagamy poprzez wyrównywanie szans edukacyjnych, ale także zajmujemy się młodzieżą niepełnosprawną. Staramy się przeciwdziałać wykluczeniu społecznego – mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka Joanna Fabisiak, prezes Fundacji „Świat na tak”.
Ośmiu wspaniałych
Fundacja „Świat na tak” sprawuje pieczę nad organizowanym od ponad 20 lat konkursem „Ośmiu wspaniałych”, w którym wyróżniani są młodzi społecznicy.
REKLAMA
- To właśnie konkurs wykreował fundację. Na całym świecie organizowane są konkursy dla osób uzdolnionych wokalnie czy autorsko. Pomyśleliśmy więc, dlaczego nie mielibyśmy wyróżniać wspaniałych młodych społeczników – dodał Gość PR24.
Wspólna działanie
Wiele fundacji realizuje podobne inicjatywy. Jednak mimo to nie ma między nimi żadnej rywalizacji. Wszystko po to, by jak najefektywniej pomagać potrzebującym.
- Ideą fundacji jest dzielenie się rzeczami, które tworzymy. Naszym ostatnim wydawnictwem jest publikacja „Pomysły do zrobienia”. Zgromadziliśmy w jednym miejscu informacje dotyczące naszych inicjatyw i w ten sposób zachęcamy ludzi do samodzielnej realizacji tych projektów – tłumaczyła Julia Łuczywo z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.
PR24/MP
REKLAMA
REKLAMA