Szczyt energetyczny Polska-Niemcy
Sprawa dostaw rosyjskiego gazu jest istotna dla większości państw Unii Europejskiej. Jednak, ze względu na własne, często rozbieżne, interesy kraje Wspólnoty nie mówią w tej kwestii jednym głosem.
2014-06-09, 19:48
Posłuchaj
Donald Tusk promował wśród przywódców europejskich ideę wspólnego stanowisko wobec Rosji w sprawie dostaw gazu. Jednak niektóre państwa – w tym Niemcy, które są ważnym partnerem Moskwy – nie są przekonane do tego pomysłu. Tymczasem stosunki gospodarcze miedzy Warszawą a Berlinem są coraz ściślejsze i sprawy związane z energetyką stają się niezwykle istotne.
12 czerwca 2014 roku w Berlinie odbędzie się Polsko-Niemiecki Szczyt Energetyczny. Celem spotkania będzie omówienie rozbieżności w polityce energetycznej.
– W tym momencie nie ma dużej szansy na to, żeby Polska i Niemcy mówiły w tej sprawie jednym głosem. Jednak wraz z niemieckimi środowiskami biznesowymi – Niemieckim Związkiem Izb Przemysłowych i Handlowych oraz Niemiecką Agencją Energii – doszliśmy do wniosku, ze rozmowy w sprawach energetycznych powinny toczyć się nie tylko na poziomie politycznym – mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Brzozowski z organizacji Pracodawcy RP, która będzie stroną podczas Polsko-Niemieckiego Szczytu Energetycznego.
Jacek Brzozowski w PR24 mówił także o niekonsekwencji Niemiec w sprawie odnawialnych źródeł energii.
REKLAMA
PR24/MP
Polecane
REKLAMA