Wyroki po meczu z Niemcami. Grzywny i zakazy stadionowe dla Polaków
Grzywny od 1,8 tys. do 3 tys. zł, prace społeczne i od dwóch do trzech lat zakazu stadionowego - to wyroki, jakie usłyszeli czterej polscy pseudokibice za incydenty podczas meczu Polska - Niemcy.
2014-10-13, 15:44
Posłuchaj
>>>Polska - Niemcy 2:0. "Biało-czerwoni" pokonali mistrzów świata<<<
Po sobotnim, wygranym przez Polskę meczu, zatrzymanych zostało w sumie dziewięć osób - sześciu Polaków i trzech Niemców. Jeden z polskich kibiców podejrzewany był o udział w bójce, ostatecznie został przesłuchany w charakterze świadka i zwolniony do domu. Nie potwierdziło się bowiem, że do bójki doszło.
Jak powiedziała rzeczniczka komendy rejonowej policji VII (Praga Południe, Wawer, Wesoła, Rembertów) kom. Joanna Węgrzyniak, siedmiu z zatrzymanych pseudokibiców, w tym trzech Niemców, odpowiada w trybie przyspieszonym.
Do godziny 15 w poniedziałek zapadły wyroki w sprawie czterech Polaków. Pseudokibic, który nie posłuchał stewarda i przebywał w miejscu niedozwolonym dla publiczności, dostał 3 tys. złotych grzywny i trzy lata zakazu wstępu na imprezy sportowe. Kolejny - za wtargnięcie na murawę - dostał 1,8 tys. zł grzywny i dwa lata zakazu stadionowego.
REKLAMA
W przypadku trzeciego kibica, odpowiadającego również za wtargniecie na murawę, sąd zdecydował o trzech latach zakazu stadionowego i 30 godzinach prac społecznych miesięcznie, przez okres roku. - Czwarty ma dwa lata zakazu stadionowego, przy dwóch latach warunkowego umorzenia - poinformowała Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.
Źródło: TVN24/x-news
Posypią się kolejne kary?
Do sądu nie zostali jeszcze dowiezieni trzej Niemcy, którzy mają odpowiadać za zniszczenie stadionowych toalet. Ich sprawy rozpatrywane będą w trybie przyspieszonym, ponieważ są cudzoziemcami i nie mieszkają na stałe w Polsce.
REKLAMA
Kolejny, piąty polski pseudokibic ma usłyszeć jeszcze w poniedziałek zarzut kradzieży aparatu fotograficznego. Aparat został odzyskany.
W tzw. trybie przyspieszony policja ma 48 godzin na postawienie podejrzanego przed sądem, z kolei sąd może wydłużyć czas rozpatrzenia sprawy do 78 godzin.
REKLAMA
Źródło: Agencja TVN/x-news
mr, PAP
REKLAMA