LM siatkarzy: Resovia zgodnie z planem

Od zwycięstwa rozpoczęli swoją przygodę z tegoroczną Ligą Mistrzów siatkarze Resovii. Rzeszowianie pewnie pokonali przed własną publicznością Budvanską Rivijerę Budva 3:0.

2014-11-04, 19:20

LM siatkarzy: Resovia zgodnie z planem
Siatkarze Resovii rozpoczęli zmagania w LM od zwycięstwa. Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Posłuchaj

Rafał Buszek po meczu z Budvanską Rivijerą Budva (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Resovia udanie rozpoczęła rozgrywki, ale przeciwnik nie był z najwyższej półki i tylko w pierwszym secie wysoko zawiesił poprzeczkę wicemistrzom Polski.

Goście rozpoczęli ambitnie, bojowo, agresywnie. Świetnie zagrywali, atakowali i blokowali. Pewnie trochę zaskoczyli resoviaków, którzy mieli duże kłopoty na przyjęciu. Rzeszowianom szczególnie dawał się we znaki skoczny Kubańczyk Armando Danger. Po jego kolejnej asowej zagrywce ekipa z Czarnogóry prowadziła 16:9. Wydawało się, że ten set jest już stracony dla Resovii, ale ta przetrwała napór, dała się rywalom wyszumieć i zabrała się do odrabiania strat.

- Kiedy przegrywaliśmy 9:16 myśleliśmy tylko o tym, jak odrobić te straty. Udało się - uśmiechnął się Rafał Buszek po meczu.

Sygnał do ataku dał asem Amerykanin Paul Lotman, który zmienił Bułgara Nikołaja Penczewa. Budva coraz częściej się myliła, a Resovia - głównie za sprawą skrzydłowych - punkt po punkcie spokojnie odrabiała dystans. Wyrównała na 17:17, a następnie objęła prowadzenie nie bez pomocy rywali, którzy popełniali błąd za błędem.

REKLAMA

Goście prowadzili jeszcze 22:20, ale później znów popełnili kilka prostych błędów. Wicemistrzowie Polski zdobyli pięć punktów z rzędu i zadowoleni zmieniali się stronami. 25:22.

W drugiej partii zespół trenera Andrzeja Kowala od początku trzymał fason, dobrze zagrywał, atakował i bronił. Miał ogromną przewagę na siatce. Niemiec Jochen Schoeps z jednej strony, a Rafał Buszek z drugiej robili swoje. Kiedy trzeba było Fabian Drzyzga uruchamiał środkowych, a Piotr Nowakowski i Russell Holmes powiększali konto swojej drużyny, która nawet się specjalnie nie zmęczyła i wygrała seta 25:15.

Trzecia partia również bez historii i Resovia udanie rozpoczęła zmagania w LM.

- W kolejnych meczach musimy zagrać bardziej uważnie na początku, abyśmy nie musieli odrabiać strat. To było niepotrzebne - podsumował trener Kowal.

REKLAMA

Asseco Resovia Rzeszów - Budvanska Rivijera Budva 3:0 (25:22, 25:15, 25:18)

Asseco Resovia: Fabian Drzyzga, Russell Holmes, Piotr Nowakowski, Jochen Schoeps, Rafał Buszek, Nikołaj Penczew - Krzysztof Ignaczak (libero) - Paul Lotman, Dawid Konarski, Lukas Tichacek, Dawid Dryja.

Budvanska Rivijera: Murilo Radke, Vojin Cacic, Petar Krsmanovic, Armando Danger, Yosleyder Cala, Milan Celic - Ivan Rasovic (libero) - Ivan Jecmenica, Luka Babic, Mladen Majdak.

bor

Czytaj relację>>>

Resovia - Budvanska 3:0 [25:22, 25:15, 25:18 KONIEC]

REKLAMA

Asseco Resovia: Fabian Drzyzga, Russell Holmes, Piotr Nowakowski, Joechen Schoeps, Rafał Buszek, Nikołaj Penczew - Krzysztof Ignaczak (libero) - Paul Lotman, Dawid Konarski, Lukas Tichacek, Dawid Dryja.
Budvańska Rivijera:
Murilo Radke, Vojin Cacic, Petar Krsmanovic, Armando Danger, Yosleyder Cala, Milan Celic - Ivan Rasovic (libero) - Ivan Jecmenica, Luka Babic, Mladen Majdak.

19.20 - Rafał Buszek kończy mecz asem serwisowym. 25:18

19.17 - Wskazówki trenera podziałały. 22:16

19.14 - Goście jeszcze walczą i Andrzej Kowal prosi o czas. 18:16 dla Resovii

REKLAMA

19.02 - Pierwsza przerwa w trzecim secie. Będą jeszcze emocje? 8:5

18.53 - Rywale mylą się w zagrywce i bardzo wysokie zwycięstwo Resovii w drugim secie - 25:15

18.50 - Czarnogórcy zupełnie pogubieni. 22:13

18.46 - Podopieczni Andrzeja Kowala kontrolują sytuację na parkiecie. 16:10 na drugiej technicznej

18.42 - A teraz Nowakowski poczekał w bloku na Dangera. Za bardzo niebezpieczny to on dzisiaj nie jest. 13:8

18.39 - Dobrze funkcjonuje dzisiaj blok rzeszowian. Już pięć punktów przewagi. 11:6

18.37 - Zupełnie inny początek drugiego seta. Teraz to polski zespół prowadzi 8:4 na pierwszej przerwie

18.27 - Koniec, rywale już nie zeszli z niewygodnego ustawienia. 25:22

18.26 - Flot Nowakowskiego przy zagrywce sprawia wiele kłopotów rywalom, a Resovii ułatwia grę blokiem. 24:22 i pierwsza piłka setowa dla Resovii

REKLAMA

18.24 - Kapitalny "gwóźdź" Nowakowskiego. Gonimy, gonimy... 21:22

18.22 - Na razie zbyt dużo nerwów na parkiecie. Goście ponownie na prowadzeniu. 19:21

18.20 - Po bloku Nowakowskiego Resovia wychodzi na pierwsze prowadzenie w meczu! 18:17

18.19 - Krsmanović ze środka wyrzuca piłkę w aut i już remis! 17:17

18.16 - Dobre zagrywki Lotmana, który zastąpił Penczewa. Cztery punktu z rzędu dla Resovii. 13:16

REKLAMA

18.14 - Na drugiej jest jeszcze gorzej... 9:16

18.06 - No i niestety, na pierwszej przerwie technicznej Resovia przegrywa 3:8

18.03 - Faworytem są oczywiście wicemistrzowie Polski, ale zespół z Czarnogóry w ubiegłym roku napsuł już sporo krwi rzeszowianom, dwukrotnie ich pokonując

18.01 - Skład Resovii bez niespodzianek: Drzyzga, Nowakowski, Holmes, Schoeps, Buszek, Penczew, Ignaczak (libero)

18.00 - Zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Resovii z Budvanską. W fazie grupowej rzeszowianie spotkają się jeszcze z zespołem Berlin Recycling Volleys i ACH Volley Lublana.

bor

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej