Cibulkova, Hamsik? Biathlonistka. Słowacy wybrali sportowca roku

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w sprincie, 30-letnia biatlonistka Anastazja Kuzmina została wybrana sportowcem roku 2014 na Słowacji. Wyniki plebiscytu ogłoszono na gali w Bratysławie.

2014-12-23, 09:54

Cibulkova, Hamsik? Biathlonistka. Słowacy wybrali sportowca roku
Anastazja Kuzmina wygrała plebiscyt na Słowacji. Foto: Miceman/Wikipedia

W głosowaniu, w którym wzięło udział ponad stu dziennikarzy, Kuzmina zdobyła 1025 punktów. Wyprzedziła hokeistę Mariana Gaborika (712), który zdobył z Los Angeles Kings Puchar Stanleya oraz finalistkę tenisowego Australian Open Dominikę Cibulkovą (586).

Kuzmina urodziła się w Rosji, ale od 2008 roku reprezentuje Słowację. W jej barwach zdobyła trzy medale igrzysk - przed czterema laty w Vancouver zdobyła złoto w sprincie i srebro w biegu na dochodzenie na 10 km, zaś w Soczi znów była najlepsza na dystansie 7,5 km. W dorobku ma też dwa "krążki" mistrzostw świata.

Drużyną roku 2014 na Słowacji uznano piłkarską reprezentację, która w jesiennej części eliminacji Euro 2016 wygrała wszystkie cztery mecze.

bor

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej