ME piłkarzy ręcznych 2016: mecze Polaków w Krakowie
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej wszystkie swoje mecze podczas mistrzostw Europy rozegra w Krakowie. Zawody odbędą się w styczniu 2016 roku. W Krakowie zostaną rozegrane także mecze półfinałowe, mecz o trzecie miejsce i finał.
2014-12-23, 14:01
Posłuchaj
Pozostałe mecze mistrzostw Europy zostaną rozegrane w katowickim Spodku, wrocławskiej Hali Stulecia oraz w trójmiejskiej Ergo Arenie. W turnieju weźmie udział 16 drużyn. Polska jako gospodarz ma zagwarantowany udział w mistrzostwach.
W trakcie turnieju, który zostanie rozegrany w czterech polskich miastach, w Kraków Arenie odbędzie się aż 19 meczów.
- Decyzja taka wynikała z jakości obiektu, wielkości miasta, historii i tradycji Krakowa - powiedział prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki.
Jak dodał szef ZPRP ze względu na kibiców danych reprezentacji Związek będzie się starał, aby drużyna Danii grała w Gdańsku, Niemiec we Wrocławiu, a Chorwacji w Katowicach (zakładając, że te wszystkie ekipy zakwalifikują się na te zawody).
REKLAMA
Kraków Arena może pomieścić nawet 15 tys. widzów. W 2014 r. rozgrywały tam swoje mecze reprezentacje rywalizujące w jednej z grup pierwszej fazy MŚ siatkarzy. W 2015 r. odbędą się w niej m.in. mistrzostwa świata hokeistów Dywizji IA.
bor
REKLAMA