Żyła i Zniszczoł wystartują w Bad Mitterndorf. "Polatać zawsze jest przyjemnie"

Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł to jedyni Polacy, którzy wystąpią w sobotnim konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich w austriackim Bad Mitterndorf. Po raz pierwszy w tym sezonie odbędzie się on na mamucim obiekcie.

2015-01-10, 09:02

Żyła i Zniszczoł wystartują w Bad Mitterndorf. "Polatać zawsze jest przyjemnie"
Piotr Żyła. Foto: PAP/EPA/ERWIN SCHERIAU

Pozostali reprezentanci kraju, w tym dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch, są w Szczyrku, gdzie na małej skoczni przygotowują się do zawodów w Wiśle i Zakopanem.

Żyła i Zniszczoł chcieli pojechać do Bad Mitterndorf. Obaj uważali, że potrzebują przede wszystkim startów. Pierwszy z nich uwielbia tak duże obiekty i radzi sobie na nich zazwyczaj bardzo dobrze.

- Polatać zawsze jest przyjemnie. Bardzo chciałem tutaj przyjechać - powiedział Żyła.

Dla Zniszczoła jednym z celów na ten sezon był właśnie start na obiektach mamucich. - Trenowałem całe lato. Wiem, jakie popełniam błędy, dlatego chcę teraz startować - mówił.

REKLAMA

I spisał się na przebudowanym obiekcie Kulm bardzo dobrze. W treningu wylądował na 213 m i ustanowił rekord życiowy. W kwalifikacjach obaj Polacy nie mieli problemów - awansowali z 11. i 12. miejsca.

O emocje zadbał na treningu Severin Freund. Niemiec poleciał na 237,5 m.

Początek sobotniej rywalizacji o 14.15.

REKLAMA

Źródło: Foto Olimpik/x-news

mr

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej