Liga Europy: pogrom w hicie ćwierćfinałów

Broniąca tytułu Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie pokonała Zenit Sankt Petersburg 2:1 w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Europy. Dynamo Kijów Łukasza Teodorczyka w doliczonym czasie gry dało sobie wbić bramkę na wagę remisu 1:1 z Fiorentiną. W najciekawszym meczu tej fazy Wolfsburg poległ na własnym boisku z Napoli 1:4.

2015-04-17, 08:44

Liga Europy: pogrom w hicie ćwierćfinałów

Sevilla u siebie w tym sezonie nie przegrała ani jednego meczu, ale tym razem hiszpański klub bardzo długo trzymał swoich kibiców w niepewności. Zenit po trafieniu Rosjanina Aleksandra Riazancewa w 29. minucie prowadził aż do 73. minuty, kiedy do wyrównania doprowadził Kolumbijczyk Carlos Bacca.

Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem zwycięstwo gospodarzom dał Hiszpan Denis Suarez. Krychowiak rozegrał całe spotkanie.

Broniący trofeum piłkarze z Andaluzji są ostatnio w dobrej formie. W sobotę udało im się odrobić dwubramkową stratę w pojedynku ligowym w Barceloną (2:2), dzięki czemu pozostają niepokonani w oficjalnych występach od 22 lutego, kiedy w Primera Division ulegli Realowi Sociedad San Sebastian 3:4. Imponujący mają też bilans w LE - w 10 spotkaniach zanotowali siedem zwycięstw, dwa remisy i jedną porażkę. W rozgrywanej wiosną fazie pucharowej wygrali wszystkie cztery mecze; po dwa z Borussią Moenchengladbach i Villarreal.

Sevilla po raz czwarty w ostatniej dekadzie dotarła do ćwierćfinału europejskich zmagań. W każdym z trzech poprzednich przypadków ...sięgnęła po trofeum (2005/06, 2006/07 - Puchar UEFA, 2013/14 - LE) i może zostać pierwszą ekipą, której ta sztuka uda się czterokrotnie.

REKLAMA

Zenit do LE trafił z Ligi Mistrzów. W czterech spotkaniach doznał jednej porażki, w poprzedniej rundzie na wyjeździe z Torino (0:1) Kamila Glika, ale dwubramkowa zaliczka z pierwszego meczu wystarczyła do rewanżu.

Szczęścia zabrakło kijowskiemu Dynamo. Teodorczyk nie wpisał się na listę strzelców, ale wyręczył go w czwartek w 36. minucie Holender Jeremain Lens i gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem gospodarzy, w drugiej minucie doliczonego czasu gry do siatki trafił Senegalczyk Khouma Babacar.

Polski napastnik, który w czterech spotkaniach LE w tym sezonie zdobył trzy gole, rozegrał cały mecz.

Arbitrem spotkania na Stadionie Olimpijskim w Kijowie był Szymon Marciniak z Płocka. Na liniach pomagali mu Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, funkcję sędziów bramkowych pełnili Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał, a technicznego - Radosław Siejka.

REKLAMA

Niespodzianką zakończyło się starcie w Wolfsburgu, gdzie miejscowe "Wilki" przegrały 1:4 z Napoli. Dwie bramki zdobył Marek Hamsik. To spore zaskoczenie, bo niemiecki zespół, który rewelacyjnie radzi sobie w Bundeslidze i zajmuje drugie miejsce w tabeli, w czwartek kompletnie się nie liczył.

Napoli z kolei w lidze włoskiej ma problemy i wydawało się, że w Wolfsburgu też nie błyśnie. Potwierdziło się jednak, że na międzynarodowej scenie lubi i potrafi grać. W bieżącej edycji neapolitańczycy spisują się bowiem w Lidze Europejskiej bardzo dobrze. W 11 spotkaniach stracili tylko pięć goli.

Bramek kibice nie zobaczyli w meczu FC Brugge z Dnipro Dniepropietrowsk. Ukraiński zespół w poprzedniej rundzie wyeliminował Ajax Amsterdam Arkadiusza Milika.

REKLAMA

bor

Relacja na żywo>>>

WYNIKI

FC Sevilla - Zenit St. Petersburg 2:1
FC Brugge - Dnipro Dniepropietrowsk 0:0
Dynamo Kijów - AC Fiorentina 1:1   
VfL Wolfsburg - Napoli 1:4

22.57 - Wszystkie spotkania już za nami. Sevilla Grzegorza Krychowiaka ze skromną zaliczką przed rewanżem, Dynamo Kijów Łukasza Teodorczyka straciło zwycięstwo w ostatniej minucie, pewne awansu jest już Napoli, a w ostatnim meczu nie doczekaliśmy się bramek

22.54 - W doliczonym czasie gry Dynamo traci zwycięstwo z Fiorentiną. Khouma Babacar doprowadza do wyrównania

REKLAMA

22.49 - Jednak! Sevilla poszła za ciosem i po pięknym strzale Denisa Suareza wyszła na prowadzenie

22.41 - Bendtner strzela honorową bramkę dla Wolfsburga

22.38 - To są bardzo udane urodziny trenera Rafaela Beniteza. Jego podopieczni strzelają czwartą bramkę

REKLAMA

22.34 - Pierwszy celny strzał Sevilli na bramkę i od razu gol! Carlos Bacca

22.26 - Mamy pierwszą bramkę w drugiej połowie. Pogrom w Wolfsburgu. Gospodarze przegrywają z Napoli już 0:3

22.08 - Zaczynamy drugie połowy

21.53 - Piłkarze udali się na przerwę

REKLAMA

21.41 - A drużyna Łukasza Teodorczyka prowadzi z Fiorentiną. Jermain Lens trafia do siatki

21.34 - A zespół Grzegorza Krychowiaka przegrywa u siebie z Zenitem

21.28 - Napoli podwyższa prowadzenie i prowadzi już 2:0. Marek Hamsik na liście strzelców

REKLAMA

21.22 - Pytanie czy nie było przypadkiem spalonego

21.20 - Mamy pierwszą bramkę! Gonzalo Higuain wyprowadza Napoli na prowadzenie w meczu z Wolfsburgiem

21.15 - Po dziesięciu minutach na żadnym stadionie nie padła jeszcze bramka. Pytanie więc jak najbardziej zasadne

REKLAMA

21.05 - Zaczynamy!

20.56 - A w tym roku o puchar zagramy tu

REKLAMA

20.55 - Przypominamy, że trofeum broni Sevilla

20.53 - Urodziny obchodzi dzisiaj trener Napoli Rafael Benitez. Pytanie o jakim prezencie marzy jest zbędne

REKLAMA

20.50 - A tak prezentuje się podstawowa "11" Dynama

20.49 - Wiemy już kto potowarzyszy dzisiaj Krychowiakowi

REKLAMA

20.45 - Grzegorz Krychowiak z pewnością znajdzie się dziś w orbicie zainteresowań nie tylko Polaków

Liga Europy: znów rozbłyśnie gwiazda Sevilli - Grzegorz Krychowiak?

20.39 - I od razu dobra wiadomość. Obaj Polacy zaczną mecz w wyjściowych składach swoich drużyn

20.32 - Nas oczywiście najbardziej interesują mecze Dynama Kijów (Łukasz Teodorczyk) z Fiorentiną i Sevilli (Grzegorz Krychowiak) z Zenitem Sankt Petersburg. Ciekawie zapowiada się też starcie Wolfsburga z Napoli

REKLAMA

20.31 - Zapraszamy na relację NA ŻYWO z ćwierćfinałów Ligi Europy

Bartosz Orłowski, PolskieRadio.pl

Zapowiedź>>>

Krychowiak i jego Sevilla nie mieli szczęścia w losowaniu trafiając na Zenit Sankt Petersburg. Gdyby zespoły te nie wpadły na siebie już w tej fazie, uchodziłyby za głównych faworytów rozgrywek.

Broniący trofeum piłkarze z Andaluzji są ostatnio w dobrej formie. W sobotę udało im się odrobić dwubramkową stratę w pojedynku ligowym w Barceloną (2:2), dzięki czemu pozostają niepokonani w oficjalnych występach od 22 lutego, kiedy w Primera Division ulegli Realowi Sociedad San Sebastian 3:4. Imponujący mają też bilans w LE - w 10 spotkaniach zanotowali siedem zwycięstw, dwa remisy i jedną porażkę. W rozgrywanej wiosną fazie pucharowej wygrali wszystkie cztery mecze; po dwa z Borussią Moenchengladbach i Villarreal.

REKLAMA

Sevilla po czwarty w ostatniej dekadzie dotarła do ćwierćfinału europejskich zmagań. W każdym z trzech poprzednich przypadków... sięgnęła po trofeum (2005/06, 2006/07 - Puchar UEFA i 2013/14 - LE) i może zostać pierwszą ekipą, której ta sztuka udała się czterokrotnie. Nic dziwnego, że portugalski trener Zenitu Andre Villas-Boas ocenił, że jego drużyna trafiła w losowaniu najgorzej, jak mogła.

- Jakość, doświadczenie i ostatnie sukcesy sprawiają, że Sevilla była chyba ostatnim rywalem, na którego chciałem trafić. Przed nami bardzo trudne zadanie. Dobrze chociaż, że rewanż zagramy przed własną publicznością - zauważył szkoleniowiec lidera rosyjskiej ekstraklasy.

Press Focus/x-news

REKLAMA

Zenit do LE trafił z Ligi Mistrzów. W czterech spotkaniach doznał jednej porażki, w poprzedniej rundzie na wyjeździe z Torino (0:1) Kamila Glika, ale dwubramkowa zaliczka z pierwszego meczu wystarczyła do awansu.

Polak posędziuje Polakowi

Teoretycznie największe szanse na awans do warszawskiego finału mają zespoły ukraińskie, gdyż w rywalizacji pozostały dwa. Dynamo Kijów, którego zawodnikiem jest Łukasz Teodorczyk, podejmie w czwartek Fiorentinę. Polski napastnik do tej pory wystąpił w czterech spotkaniach LE i zdobył trzy gole.

Dynamo, które prowadzi w ukraińskiej ekstraklasie z pięciopunktową przewagą nad Szachtarem Donieck, szczególnie mocne jest na własnym terenie. W 1/16 i 1/8 finału przegrało pierwsze mecze na wyjeździe, odpowiednio z francuskim Guingamp i Evertonem, by później odrobić straty w Kijowie.

Arbitrem spotkania na Stadionie Olimpijskim będzie Szymon Marciniak z Płocka. Na liniach pomagać mu będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, funkcję sędziów bramkowych będą pełnić Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał, a technicznego - Radosław Siejka.

REKLAMA

Drugą ukraińską drużyną w stawce jest Dnipro Dniepropietrowsk. Rywalizację w ćwierćfinale zacznie od wyjazdowej potyczki z FC Brugge. Ekipa z Belgii w całym sezonie LE nie doznała porażki, a ostatnie pięć spotkań rozstrzygnęła na swoją korzyść. Dnipro w poprzedniej rundzie, po dogrywce, uporało się z Ajaksem Amsterdam, który wcześniej wyeliminował Legię Warszawa.

Ostatnią parę tworzą VfL Wolfsburg i FC Napoli. "Wilki" prawdopodobnie w Bundeslidze zajmą drugą pozycję i w przyszłym sezonie powalczą w Champions League. Sytuacja Napoli na krajowym podwórku mocno się skomplikowała po serii pięciu meczów bez zwycięstwa, zakończonej dopiero w ostatnią niedzielę. Zespół trenera Rafaela Beniteza wypadł z czołowej trójki i powrót do LM jest teraz raczej szczytem marzeń.

W bieżącej edycji neapolitańczycy spisują się w tych zmaganiach bardzo dobrze. W 10 spotkaniach stracili tylko cztery gole.

Program pierwszych meczów ćwierćfinałowych LE:

16 kwietnia, czwartek (wszystkie spotkania o godz. 21.05)
FC Sevilla - Zenit St. Petersburg
FC Brugge - Dnipro Dniepropietrowsk
Dynamo Kijów - AC Fiorentina     
VfL Wolfsburg - FC Napoli

bor, PAP

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej