Makino otwiera nową spółkę w Polsce
W Piasecznie pod Warszawą otwarte zostało Centrum Technologiczne firmy Makino. – To ważny krok przypieczętowujący zaangażowanie Makino w polską gospodarkę - mówi P. Anders Ingemarsson, Prezes i Dyrektor Generalny Makino Europe.
2015-05-21, 17:27
Posłuchaj
O planach otwieranego w Piasecznie pod Warszawą Centrum Technologiczne firmy Makino ,mówi P. Anders Ingemarsson, Prezes i Dyrektor Generalny Makino Europe.
Dodaj do playlisty
Makino Milling Machine Co., Ltd. to lider technologii i czołowy usługodawca w przemyśle obrabiarkowym. Spółka jest notowana na Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i zatrudnia około 4300 pracowników w obydwu Amerykach, Europie i Azji. Jej przychody za rok finansowy, zakończony 31 marca 2015 roku, sięgnęły 1, 4 mld USD.
– Teraz tak naprawdę zaczynamy współpracę z firmą DK TRADING. W chwili obecnej łączymy nasze działania prowadzone w Polsce. Z wielką przyjemnością witamy naszych nowych pracowników. Firma Makino zajmuje się produkcją i dostawą narzędzi. Jesteśmy jednym z liderów światowych, jeżeli chodzi o centra obróbkowe. Przede wszystkim inwestujemy w ludzi. Wynajęliśmy pod Warszawą obiekty, w których będziemy prowadzić naszą działalność. Oczywiście mamy też salon, w którym każdy z naszych klientów może zobaczyć maszyny, które oferujemy. Możemy tam także przeprowadzić testy czy próby produkcyjne żeby klient zobaczył, co jesteśmy w stanie zrobić – mówi portalowi gospodarka.polskieradio.pl P. Anders Ingemarsson.
Dlaczego firma Makino postawiła na Polskę?
- Do chwili obecnej nasza działalność w regionie Europy Środkowe-Wschodniej skupiała się w Bratysławie gdzie mamy duże centrum techniczne gdzie zatrudniamy wielu inżynierów zajmujących się projektowaniem i wymyślaniem nowych zastosowań oraz obsługą i utrzymywaniem ruchu. Ale doszliśmy do wniosku, że polski klient zasługuje także na to, żeby mieć możliwość obejrzenia naszych maszyn w swoim kraju. Dlatego zdecydowaliśmy się zatrudnić tutaj w Polsce naszych pracowników tak, aby wspierać polskich klientów i umożliwić im lepsze zrozumienie naszej działalności. Tak naprawdę, kiedy zaczynaliśmy naszą działalność w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w 2007 roku, Polska była drugim, co do wielkości rynkiem, jeżeli chodzi o oferowane przez nas maszyny. Ale wkrótce Polska wysunęła się na czoło i stała się największym rynkiem z racji silnego rozwoju gospodarczego, jaki miał miejsce w waszym kraju. Nawet w czasie kryzysu w latach 2009-2010, Polska gospodarka tak mocno nie ucierpiała. Na chwilę obecną jest to największy rynek o ogromnym potencjale – wyjaśnia Anders Ingemarsson.
REKLAMA
Jakie są plany?
- Już w chwili obecnej mamy duże perspektywy, jeśli chodzi o branżę lotniczą. Są klienci, mamy też pewne doświadczenia z tą branża z regionu Rzeszowa. Jeżeli chodzi o Bydgoszcz i okolice, tutaj skupiamy się bardziej na branży typu formy i matryce. Chcemy na tym mocno się skupić. Jeżeli chodzi o branżę motoryzacyjną, to będzie to raczej zachód Polski - Poznań i południe – Kraków i Katowice. Mamy tam kilka interesujących firm, z którymi budujemy relacje. Nasze plany na przyszłość są takie, żeby krok po kroku zatrudniać w ramach naszej działalności nowych pracowników, inżynierów jak również personel sprzedaży – mówi szef Makino Europe.
Arkadiusz Ekiert
REKLAMA