Dobiega końca budowa Staszowskiego Obszaru Gospodarczego

Trwają ostatnie prace przy budowie pierwszej strefy "A" Staszowskiego Obszaru Gospodarczego. Do dyspozycji potencjalnych inwestorów trafi na początek 11 hektarów uzbrojonych terenów.

2015-06-25, 09:07

Dobiega końca budowa Staszowskiego Obszaru Gospodarczego
Zdjęcie ilustracyjne . Foto: GlowImages

- Kończymy realizację pierwszego etapu. To 11 hektarów terenów dla ewentualnych przedsiębiorców, którzy chcieliby na naszym terenie prowadzić działalność - powiedział w środę PAP burmistrz Staszowa Leszek Kopeć. Do ich dyspozycji przewidziano 16 działek od 34 arów do 1,1 ha powierzchni. - W zależności od potrzeb możemy je dowolnie modyfikować i przesuwać ich granice - zaznaczył.

Współfinansowanie z funduszy UE

Strefa "A" Staszowskiego Obszaru Gospodarczego ma pełną infrastrukturę drogową, a także m.in. przyłącza energetyczne, kanalizację sanitarną i deszczową, gazociągi oraz korytarze teletechniczne umożliwiające poprowadzenie światłowodów.
Miejscy radni podjęli już uchwałę na mocy której podjęto starania ws. przyłączenia tych terenów do Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" SA. - Mamy już wstępną akceptację ministerstwa. W najbliższym czasie do Warszawy przekażemy niezbędne dokumenty na podstawie których może być wydana taka decyzja - zaznaczył Kopeć.
Budowa strefy "A" Staszowskiego Obszaru Gospodarczego kosztowała około 6 mln zł z czego ponad połowa to fundusze unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Jak zapewnił burmistrz podobne działania będą prowadzone także w nowej perspektywie unijnej. - Planujemy rozbudowę tego obszaru o strefy "B" i "C" o łącznej powierzchni 35 ha. () Czekamy na informacje, kiedy będziemy mogli składać wnioski na drugą część inwestycji - powiedział PAP Kopeć.
Władze miasta zakładają także stworzenie w przyszłości parku technologiczno-przemysłowego oraz inkubatora przedsiębiorczości.

Atutem tych terenów jest m.in. droga wojewódzka 757 umożliwiająca komunikację z siecią dróg krajowych oraz tzw. "szerokie tory" wraz z bocznicą w strukturze kolejowej Linii Hutniczo-Siarkowej (LHS) prowadzącej ze Sławkowa (Śląskie) do przejścia granicznego z Ukrainą w Hrubieszowie (Lubelskie).
Położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego Staszów jest dziewiątym pod względem liczby mieszkańców miastem regionu (ok. 15 tys.). Według opublikowanych w środę danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) stopa bezrobocia w maju br. w powiecie staszowskim wyniosła 10,7 proc. i była niższa niż w całym województwie świętokrzyskim o 2,8 pkt. proc. (13,5 proc.).

PAP, abo

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej