Copa America: hat-trick Paolo Guerrero, Peru świętuje awans do półfinału
Piłkarze Peru awansowali do półfinałów mistrzostw Ameryki Południowej - Copa America, które odbywają się w Chile. W meczu ćwierćfinałowym Peruwiańczycy pokonali w Temuco Boliwię 3:1 (2:0). Bohaterem meczu był Paolo Guerrero, który strzelił wszytkie gole dla Peru (20’, 23’ i 74’).
2015-06-26, 10:10
Honorową bramkę dla Boliwijczyków w 84. minucie zdobył Marcelo Moreno z rzutu karnego.
W półfinale Peru zagra z Chile. Gospodarze imprezy awansowali do tej rundy w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Często przy okazji wielkich imprez mówi się, że drużynom, które goszczą rywali, pomagają ściany.
Tym razem sami piłkarze dostarczyli kontrowersji. Gonzalo Jara, piłkarz Cihle, w haniebny sposób sprowokował Edinsona Cavaniego, który zarobił drugą żółtą kartkę i osłabił Urugwaj. Jego zespół kończył mecz w dziewięciu, bo w końcówce spotkania z boiska został też wyrzucony Fucile.
Powiązany Artykuł
Chilijczycy w drodze do finału nie trafili na żadną potęgę, będą zdecydowanym faworytem meczu z Peru. Copa America funduje kibicom bardzo wiele emocji, jednak w tym roku większość z nich pośrednio dotyczy piłki nożnej lub nie dotyczy jej w ogóle.
REKLAMA
Z turnieju wyleciał już Neymar, który został zawieszony na cztery spotkania za obrażanie sędziów i atak na rywala (Brazylia nie odwoływała się od tej decyzji), na początku imprezy jedna z gwiazd turnieju, Arturo Vidal, spowodowała wypadek, prowadząc w stanie nietrzeźwym (pomocnik pozostał w drużynie), później doszło do nieczystego zagrania Jary...
Niesmak zacierają jednak bramki i widowiskowe zagrania, takie jak na przykład ten strzał głową, po którym Guerrero otworzył wynik meczu z Boliwią:
W nocy z piątku na sobotę o awans do czołowej czwórki zmierzą się Argentyna i Kolumbia. W ostatnim spotkaniu ćwierćfinałowym Brazylia będzie walczyć z Paragwajem.
ps
REKLAMA
REKLAMA