Zjazd zwolenników Pawła Kukiza. Będą namawiać do głosowania za JOW

Na tę imprezę zarejestrowało się prawie pięć tysięcy osób. Tyle też spodziewają się organizatorzy. W hali w Lubinie o godzinie 16.00 rozpocznie się zjazd zwolenników Pawła Kukiza.

2015-06-27, 08:26

Zjazd zwolenników Pawła Kukiza. Będą namawiać do głosowania za JOW
Paweł Kukiz. Foto: TVN24/x-news

Posłuchaj

Zlot zwolenników Pawła Kukiza. Relacja Kamila Szwarbuły (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Artur Heliak z Ruchu na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych wyjaśnił, że to ma być spotkanie ludzi, którzy już wkrótce będą namawiać Polaków do wzięcia udziału we wrześniowym referendum. - O ile jesteśmy dosyć spokojni jeśli chodzi o wynik głosowania, to jednak wiemy, że trzeba popracować nad frekwencją - mówił.
Heliak dodał, że to ma być też podziękowanie dla ludzi zaangażowanych w prezydencką kampanię wyborczą Pawła Kukiza. Organizatorzy zaprosili też środowiska związane z samorządami, mają też być przedstawiciele Polonii.
Imprezę ma zakończyć wieczorny koncert grupy Kukiz i Piersi.

Paweł Kukiz niezmiennie w sondażach jest wskazywany jako trzecia siła polityczna. Najnowszy sondaż - przeprowadzony przez dziennikarzy 18 regionalnych gazet, przy udziale ośrodka badań "Dobra Opinia" - wskazuje, że ruch Pawła Kukiza może liczyć na ponad 19 procent poparcia wyborców. To tylko nieznaczny spadek w stosunku do ostatnich badań. Co o fenomenie muzyka mówią politolodzy?

Politolog Andrzej Anusz uważa, że podczas sobotniego zjazdu rozgorzeje na nowo dyskusja o JOW. - Jest szansa, żeby znów odzyskał dynamikę i uzyskał ponad 20 proc. w sondażach - powiedział.

Jacek Oleksiejuk z Uczelni Łazarskiego wyjaśnia, że Paweł Kukiz zdobywa poparcie mimo braku programu, ponieważ Polacy chcą zmiany.

REKLAMA

IAR, bk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej