Polskie siatkarki walczą o powrót do elity

W dniach 1-2 sierpnia w Lublinie odbędzie się turniej barażowy o awans do I dywizji World Grand Prix siatkarek. Polki w decydującym starciu zmierzą się z Holenderkami, Czeszkami i Portorykankami. – Po kilku nieudanych dla naszej reprezentacji latach chcemy wrócić do elity – mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Papke, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

2015-07-30, 22:01

Polskie siatkarki walczą o powrót do elity
Polskie siatkarki poprzez turniej w Lublinie mogą awansować do finałów Word Grand Prix/n/z Katarzyna Skowrońska-Dolata/fot.LUKASZ SZELAG/REPORTER/Eastnews

Posłuchaj

30.07.15 Paweł Papke: „Srebrny medal Igrzysk Europejskich w Baku jest bardzo ważny”.
+
Dodaj do playlisty

– Jesteśmy przekonani, że drużyna Jacka Nawrockiego jest w stanie zwyciężyć w Lublinie i w przyszłym roku będzie rywalizowała w I dywizji – oceniał gość Polskiego Radia 24.

Jak podkreślał w Polskim Radiu 24 Paweł Papke, pierwszy krok do odbudowy pozycji polskich siatkarek w świecie został już wykonany. – Srebrny medal Igrzysk Europejskich w Baku jest bardzo ważny. Jednak w stolicy Azerbejdżanu osiągnęliśmy nie tylko dobry wynik sportowy. Nasze reprezentantki znów zostały postawione w roli tych, które wygrywają z najlepszymi – wskazywał prezes PZPS.

W sobotę (1.08), polskie siatkarki w półfinale turnieju w Lublinie zmierzą się z Portorykankami. W przypadku zwycięstwa, dzień później, podopieczne Jacka Nawrockiego zagrają o awans do elity WGP z wygranym meczu Holandia-Czechy.

Gospodarzem programu była Rafał Bała.

Polskie Radio/mp

Polecane

Wróć do strony głównej