Anita Włodarczyk rekordzistką świata

Podczas 3. Lekkoatletycznego Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej we Władysławowie Anita Włodarczyk jako pierwsza kobieta przekroczyła w rzucie młotem granicę 80 metrów. Gość Polskiego Radia mówiła, jak udało jej się osiągnąć rekordowy wynik 81,08 m.

2015-08-05, 22:04

Anita Włodarczyk rekordzistką świata
Anita Włodarczyk, rekordzistka świata w rzucie młotem.Foto: wikipedia.org

Posłuchaj

05.08.15 Anita Włodarczyk: „Byłam przygotowana na to, żeby złamać tę magiczną granicę 80 metrów (…)”.
+
Dodaj do playlisty

– Byłam przygotowana na to, żeby złamać tę magiczną granicę 80 metrów. W zeszłym roku już było bardzo blisko, ale niestety musiałam jeszcze przez 7 miesięcy ciężko trenować i być cierpliwą. Na szczęście teraz udało mi się zrealizować moje marzenie – powiedziała w Polskim Radiu 24 Anita Włodarczyk.

Jak mówiła rekordzistka świata w rzucie młotem, kiedy wchodzi do koła, koncentruje się na tym, by jak najlepiej technicznie zakręcić. By jednak tego dokonać, całe godziny spędza na treningach. Zazwyczaj trenuje w Ośrodku Olimpijskim w Cetniewie.

– Od sześciu lat w Cetniewie spędzam ok. 130 dni rocznie – podkreślała. 

Anita Włodarczyk mówiła również o swoich przygotowaniach do XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro.

W programie nie zabrakło również komentarzy do meczu kwalifikacji do Ligi Mistrzów między Lechem Poznań a FC Basel. Gościem Polskiego Radia 24 był Adam Dawidziuk z Przeglądu Sportowego. W Magazynie Sportowym Polskiego Radia 24 była również mowa o innych polskich drużynach startujących w Europejskich Pucharach.

Audycję prowadził Andrzej Janisz.

Polskie Radio 24/dds

Polecane

Wróć do strony głównej