Innowacyjność w polskiej medycynie
Leki stosowane w leczeniu zaawansowanych nowotworów oraz szczepionkę zapobiegającą sześciu chorobom zakaźnym uznano za najbardziej innowacyjne opracowania lecznicze trzeciej polskiej edycji międzynarodowego konkursu Prix Galien 2015. O innowacyjności w polskiej medycynie w Polskim Radiu 24 mówili organizatorzy konkursu.
2015-11-22, 13:21
Posłuchaj
Francuski konkurs Prix Galien liczy sobie już 40 lat. Polacy organizują go od trzech. Promuje on innowacje w farmacji i medycynie. Są do niego zgłaszane projekty, pomysły i odkrycia, które rozwijają nie tylko wiedzę, lecz także praktykę medyczną.
– Polska medycyna ma wiele problemów, jednak nie oznacza to, że jest mniej innowacyjna i mniej nowoczesna. Udało się w ciągu ostatnich lat zmienić jej obraz i wprowadzić wiele nowoczesnych rozwiązań. Widać je również w konkursie Prix Galien – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Marek Woynarowski, gastroenterolog i hepatolog.

Nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach: innowacyjny produkt leczniczy w leczeniu otwartym, innowacyjny produkt leczniczy w leczeniu zamkniętym, innowacyjna szczepionka, innowacyjne odkrycie naukowe i innowacyjne rozwiązanie informatyczne dla medycyny.
Konkurs Prix Galien odbywa się w 17 krajach, m.in. we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Szwajcarii, Włoszech, Turcji, Izraelu, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
REKLAMA
O zwycięzcach polskiej edycji konkursu w rozmowie z gośćmi Polskiego Radia 24: Magdą Barańską, stypendystką, prof. Grażyną Rydzewską, gastrolog i Krzysztofem Michniewiczem, organizatorem konkursu.
Audycję prowadził Mateusz Drozda.
Polskie Radio 24/dds/mr
REKLAMA
REKLAMA