Cyfrowy Lublin

Archiwum Państwowe w Lublinie uruchamia portal Lubelskie Archiwum Cyfrowe, gdzie znaleźć można m.in. dokumenty obrazujące historię miasta i jego fotografie. Piotr Dymmel wyjaśniał w Magazynie Samorządowym, co jeszcze oferują cyfrowe archiwa Lublina.

2015-12-30, 12:45

Cyfrowy Lublin
Archiwum Państwowe w Lublinie przechowuje ponad 12 kilometrów akt/fot.flickr/hanobri

Posłuchaj

30.12.15 Piotr Dymmel: „Poprzez portal chcemy ułatwić korzystanie z lubelskich materiałów archiwalnych(…)”.
+
Dodaj do playlisty

Portal został opracowany w celu stworzenia jednej platformy pozwalającej na gromadzenie i pokazywanie online cyfrowych kopii własnych materiałów archiwalnych Archiwum Państwowego w Lublinie. Placówka planuje rozbudowę portalu o inną dokumentację powstałą na obszarze całego województwa lubelskiego.

– Ideą portalu jest ułatwienie użytkownikom korzystania z różnych rodzajów materiałów archiwalnych. Będą one pogrupowanego według odpowiedniego klucza. Znajdziemy tam zatem plakaty i afisze, fotografie, mapy, dokumentację aktową i dokumenty królewskie z okresu od średniowiecza do XVIII wieku – wymieniał Piotr Dymmel, dyrektor dyrektor Archiwum Państwowego w Lublinie.

Więcej o funkcjach, możliwościach i zbiorach Lubelskiego Archiwum Cyfrowego w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/gm

 

 

Polecane

Wróć do strony głównej