Rok 2015: Przeżyjmy to jeszcze raz

Awans polskich piłkarzy na Euro 2016, zwycięstwo Rafała Sonika w Rajdzie Dakar, udane lekkoatletyczne mistrzostwa świata i sukcesy piłkarzy i piłkarek ręcznych. Taki był dla rodzimego sportu mijający, 2015 rok, który w Polskim Radiu 24 podsumował Tomasz Zimoch.

2015-12-31, 22:00

Rok 2015: Przeżyjmy to jeszcze raz
Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski cieszy się z wygranej 2-1 w meczu z Irlandią i awansu do finałów piłkarskich mistrzostw Europy 2016/fot.PAP/Bartłomiej Zborowski

Posłuchaj

31.12.15 Sportowe podsumowanie 2015 roku
+
Dodaj do playlisty

Robert Lewandowski i spółka udowodnili, że polska reprezentacja może grać dobrze. Podopieczni Adama Nawałki eliminacje do Euro 2016 zakończyli na drugim miejscu, ustępując w grupie jedynie mistrzom świata – Niemcom.

Osiem medali, w tym trzy złote, jeden srebrny i cztery brązowe. To dało Polsce szóste miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw świata w lekkoatletyce, przed takimi potęgami jak Niemcy czy Rosja.  

Rok 2015 to także rywalizacja szczypiornistów. Biało-czerwoni podczas czempionatu w Katarze wywalczyli brązowy medal, a panie podczas mistrzostw świata w Danii zajęły czwarte miejsce.

Więcej w całej audycji.

REKLAMA

Gospodarzem programu był Tomasz Zimoch.

Polskie Radio 24/mp

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej