Barwne życie Eugeniusza Bodo

Kochał teatr, kino i kabaret, a jego kochała scena i kobiety. Życiorys Eugeniusza Bodo wystarczyłby na niejedną powieść, a teraz stał się kanwą najnowszego serialu TVP1. Jest też głównym bohaterem książki Anny Mieszkowskiej „Bodo wśród gwiazd”, gościa Polskiego Radia 24.

2016-03-13, 11:42

Barwne życie Eugeniusza Bodo
Eugeniusz Bodo z psem Sambo. Foto: By op unknown [Public domain], via Wikimedia Commons

Posłuchaj

13.03.16 : „Eugeniusz Bodo był człowiekiem niezwykle utalentowanym. Wpisał się idealnie w epokę gwiazd lat 20. i 30.  (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Lata 20-te, lata 30-te to w Polsce to apogeum rozwoju sztuki scenicznej. Jednym z jej twórców, rozkochanym w kabarecie i filmie, był Eugeniusz Bodo, aktor filmowy, rewiowy i teatralny, reżyser, scenarzysta, tancerz, piosenkarz i producent filmowy.

– Nie da się mówić o tej epoce bez dwóch sztuk: teatru rozrywkowego i filmu, który był nowinką techniczną w tym czasie. Eugeniusz Bodo idealnie wpisał się w nową epokę gwiazd. Był człowiekiem niezwykle utalentowanym – mówił gość Polskiego Radia 24.

Eugeniusz Bodo zagrał w kilkudziesięciu filmach, zaśpiewał setki piosenek i wystąpił w tysiącach przedstawień teatralnych i kabaretowych. Wykonywał takie znane przeboje jak „Ach, śpij, kochanie”, „Sex apeal” czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą”.

Więcej o oryginalnym artyście w całej audycji.

REKLAMA

Z Anna Mieszkowską rozmawiał Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/dds/wt

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej