Trudne jest życie bankowca

Rosnące wymagania, nierealne plany sprzedażowe, zagrożenie utratą pracy - tak oceniają swoją sytuację pracownicy banków - pisze "Puls Biznesu".

2016-04-04, 07:28

Trudne jest życie bankowca
79 proc. badanych twierdzi, że obciążenia zadaniami zwiększyło się a aż 82 proc. przyznaje, że wzrosły oczekiwania dotyczące wyników pracy . Foto: Glow Images/East News

- Kilka osób robi teraz to, co kiedyś kilkanaście - tak podsumowuje zmiany zachodzące ostatnio w bankach jeden z uczestników badania przeprowadzonego w marcu przez Bankier.pl.

Zwolnienia grupowe

Ostatnie miesiące obfitowały w informacje o zwolnieniach grupowych, ale ograniczanie kosztów trwa w sektorze bankowym już od kilku lat. W rezultacie rośnie obciążenie pracą osób, które ocaliły etaty.

79 proc. badanych twierdzi, że obciążenia zadaniami zwiększyło się a aż 82 proc. przyznaje, że wzrosły oczekiwania dotyczące wyników pracy (plany sprzedażowe, narzucane wyniki). "100 proc. planu w 2016 r. odpowiada ok. 250 proc. tego czego wymagano jeszcze w 2012 r." - twierdzi jedne z badanych.

PAP, abo

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej