Walka z kryzysem migracyjnym
Kryzys migracyjny nadal pozostaje jednym z największych problemów Unii Europejskiej. Zamknięcie tzw. szlaku bałkańskiego powstrzymało na razie falę uchodźców, ale wywołało również pytania dotyczące tego, czy w przyszłości nie powstaną nowe drogi przemytu ludzi. W Polskim Radiu 24 o sprawie mówiła dr Magdalena El Ghamari z Uniwersytetu w Białymstoku, która w ostatnim czasie odwiedziła Bałkany.
2016-06-03, 13:25
Posłuchaj
– Z jednej strony słyszymy o zamkniętym szlaku bałkańskim, a z drugiej strony dowiadujemy się o kolejnych zatrzymaniach i nielegalnej imigracji – wskazywała na naszej antenie ekspertka ds. bezpieczeństwa. – W ostatnim czasie przechodziłam przez kilkanaście przejść granicznych na Bałkanach. Imigranci nie byli jednak widoczni – mówiła w Polskim Radiu 24 dr Magdalena El Ghamari.
Ekspertka z Uniwersytetu w Białymstoku zauważyła przy tym, że w okresie letnim – podobnie jak w ubiegłym roku – sytuacja może się pogorszyć. Gość Polskiego Radia 24 zwrócił także uwagę na wzmożone kontrole graniczne i pojawiające się w niektórych miejscach zasieki, m.in. na granicy węgiersko-serbskiej w Roszke.
Gospodarzem programu była Agata Kasprolewicz.
Polskie Radio 24