Morawiecki spodziewa się odbicia inwestycji w IV kwartale tego roku

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki spodziewa się odbicia inwestycji w IV kwartale.

2016-09-06, 16:57

Morawiecki spodziewa się odbicia inwestycji w IV kwartale tego roku
W II kwartale tego roku inwestycje spadły o 4,9 procent w porównaniu z tym samym okresem roku 2015. . Foto: Glow Images/East News

Posłuchaj

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki spodziewa się odbicia inwestycji w Polsce w IV kwartale. Choć, jak dodał podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, w porównaniu z ostatnim kwartałem nie będą to "niezwykle silne przyrosty". /IAR/.
+
Dodaj do playlisty

Choć, jak dodał podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, w porównaniu z ostatnim kwartałem nie będą to zapewne "niezwykle silne przyrosty".

W II kwartale tego roku mieliśmy prawie 5-procentowy spadek inwestycji

W II kwartale tego roku inwestycje spadły o 4,9 procent w porównaniu z tym samym okresem roku 2015. Jak wyjaśnił minister Morawiecki, "zakończenie poprzedniej perspektywy unijnej w ostatnim kwartale 2015 roku doprowadziło do bardzo silnego przyspieszenia inwestycji". Szef resortu rozwoju jest jednak przekonany, że I i II kwartał przyszłego roku będzie bardzo wyraźnym odbiciem inwestycji.

Polskie inwestycje  w Planie Junckera

Wicepremier Morawiecki dodał, że Polska pozyskała pierwszych 5 dużych inwestycji w ramach "planu Junckera". "To są bardzo ciekawe projekty dotyczące, między innymi inwestycji w energooszczędne budynki, w tanie mieszkania, to również inwestycje energetyczne" - uzupełnił wicepremier.

IAR, jk

Polecane

Wróć do strony głównej