Raport MFW o stanie greckiej gospodarki: konieczna obniżka emerytur, podatków, zniesienie ulg, prywatyzacja

W przedstawionym dziś raporcie fundusz ocenił sytuację greckiej gospodarki i wydał zalecenia, które mają poprawić jej kondycję.

2016-09-23, 21:52

Raport MFW o stanie greckiej gospodarki: konieczna obniżka emerytur, podatków, zniesienie ulg, prywatyzacja
W przedstawionym dziś raporcie fundusz ocenił sytuację greckiej gospodarki i wydał zalecenia, które mają poprawić jej kondycję.Foto: Pixabay

Posłuchaj

Międzynarodowy Fundusz Walutowy chce kolejnej obniżki emerytur w Grecji. Przewiduje wysokie bezrobocie w tym kraju do 2050 roku. W przedstawionym dziś raporcie Fundusz ocenił sytuację greckiej gospodarki i wydał zalecenia, które mają poprawić jej kondycję./Z Aten Beata Kukiel-Vrail, Polskie Radio/.IAR
+
Dodaj do playlisty

Międzynarodowy Fundusz Walutowy chce kolejnej obniżki emerytur w Grecji. Przewiduje też wysokie bezrobocie w tym kraju do 2050 roku.

Obniżki emerytur, podatków, ulg, prywatyzacja

Obniżenie emerytur i stawek podatkowych, zniesienie ulg, dodatkowe opodatkowanie najbogatszych, zmiany w prawach pracowniczych, kolejne regulacje dotyczące niespłacanych kredytów i wzmocnienie systemu bankowego - to główne zalecenia Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Naciska on także na przyśpieszenie prywatyzacji w Grecji i odważniejsze reformy.

Nastąpiło obniżenie jakości służby zdrowia, komunikacji publicznej

Według MFW, w wyniku dotychczasowych zmian znacznie obniżył się poziom państwowych usług, takich jak służba zdrowia albo komunikacja miejska, dlatego potrzebne jest zbalansowanie budżetu i sprawiedliwsze rozłożenie podatków.

MFW chce aby UE zredukowała greckie zadłużenie

Jednocześnie Fundusz domaga się od Unii Europejskiej sporej redukcji greckiego zadłużenia.

REKLAMA


Powiązany Artykuł

Grecja free 1200.jpg
Grecja: zabrakło pieniędzy na emerytury

Twierdzi, że kraj ten znajduje się na rozdrożu i potrzebne są bardziej śmiałe działania, aby mógł poradzić sobie ze wszystkimi problemami.

 Dodaje, że do tej pory Grecy dokonali wielu wyrzeczeń. Na nich spadł także główny ciężar kryzysu migracyjnego, który dotknął Europę.

IAR, jk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej