Jest poświęcony m.in. uchodźcom i misjom. Wystartował portal misyjne.pl
Ruszył chrześcijański portal misyjne.pl. Jego celem jest przekazywanie informacji o misjach, uchodźcach i prześladowaniach chrześcijan. Dziś Światowy Dzień Misyjny.
2016-10-23, 07:44
Redaktor naczelny misyjne.pl o. Marcin Wrzos powiedział PAP, że do tej pory w sieci brakowało serwisu, który w tym stopniu zajmowałby się tematami misji i pracy misjonarzy, sprawami uchodźców i problemem prześladowania chrześcijan na świecie.
- Naszym atutem będą bezpośrednie informacje z tych najgorętszych miejsc świata. Dzięki relacjom misjonarzy poznamy realia życia w Kamerunie, Maroku, Peru, Paragwaju, Mongolii czy Turkmenistanie. Konflikt w Syrii pokażemy tak, jak widzi go siostra zakonna mieszkająca w Aleppo – powiedział.
Redakcję stanowi 11 osób, serwis ma też ok. stałych 30 współpracowników.
O. Wrzos przyznał, że dużym zainteresowaniem użytkowników portalu mogą się cieszyć blogi misjonarzy pracujących m.in. w krajach targanych konfliktami i w których trwają prześladowania chrześcijan. Zastrzegł, że serwis nie jest przeznaczony wyłącznie dla osób wierzących.
REKLAMA
Marcin Wrzos Liczymy na to, że także ludzie spoza naszego kraju zainteresują się życiem Polaków i chrześcijan w Polsce
- Tworzymy serwis dla ludzi zainteresowanych światem, ale nie piszemy tylko o tym, co interesuje osoby chodzące do kościoła. Zamieszczamy więc informacje społeczno-polityczne, gospodarcze, ale także materiały o podróżach czy gotowaniu – zapewnił.
Dzięki serwisowi użytkownicy mogą znaleźć w jednym miejscu informacje o inicjatywach godnych finansowego wsparcia. Opisane są akcje i projekty służące rozwojowi edukacji w ubogich krajach, działalności ewangelizacyjnej czy popularyzacji sprawiedliwego handlu.
Portal funkcjonuje w kilku wersjach językowych, m.in. angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej i portugalskiej.
- Liczymy na to, że także ludzie spoza naszego kraju zainteresują się życiem Polaków i chrześcijan w Polsce - podsumował o. Wrzos.
Serwis współtworzą: redakcja czasopisma „Misyjne Drogi”, misjonarze oblaci oraz stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Portal obecny ma być w mediach społecznościowych: Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i Snapchacie.
REKLAMA
PAP/ksem/
REKLAMA