Baza sportowo-rekreacyjna w Polsce
- Infrastruktura sportowa to bardzo szerokie zagadnienie. Istnieje infrastruktura sportowa i rekreacyjna, przeznaczona dla zawodowców i amatorów – wyjaśnił w Magazynie Sportowym Zbigniew Klonowski z Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji (IAKS-Polska). Gość mówił także o kongresie, który rozpocznie się 1 grudnia i który będzie poświęcony perspektywie rozwoju bazy sportowo-rekreacyjnej w Polsce.
2016-11-16, 21:38
Posłuchaj
Jak podkreślił Zbigniew Klonowski, infrastruktura dla zawodowców to główne obiekty takie jak stadiony, tory łyżwiarskie czy pływalnie o wymiarach olimpijskich. - Czasem przenika się to z infrastrukturą przeznaczoną dla amatorów jak w przypadku np. hal sportowych – zaznaczył gość. Dodał, że do infrastruktury amatorskiej zaliczyć można m.in. projekty Orlika, przystanie na jeziorach, skate parki, miejsca do biegania czy ścieżki rowerowe.
Klonowski odniósł się także do działalności Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji. – Próbujemy np. oszacować i zbudować wskaźniki by policzyć jaki biznes generuje infrastruktura sportowa. Jeżeli jest zbudowane nabrzeże to można wyprodukować łódki i je przycumować. Jeśli jest zbudowany Orlik to jest szansa, że kupi się buty i stroje sportowe. Jest też cały biznes reklamowy. To także kwestia zdrowia – wyliczał gość.
Klonowski odniósł się także do Krajowego Kongresu Infrastruktury Sportowej, który odbędzie się 1 grudnia w Warszawie. – Podczas kongresu będziemy omawiali aspekty związane m.in. z projektowaniem obiektów w związku z czym liczymy na udział architektów. Poruszone zostaną także tematy m.in. optymalizacji, tego, jakie sporty wybrać, jak je pogodzić, aspekty dotyczące transmisji telewizyjnych, współpracy z mediami, sponsorami. Aspektów jest mnóstwo – podsumował.
Więcej w całej rozmowie.
REKLAMA
Gospodarzem audycji był Henryk Urbaś.
Polskie Radio 24/pr
Więcej Sportu w Polskim Radiu 24
_____________________
REKLAMA
Data emisji: 16.11.16
Godzina emisji: 21:09
REKLAMA