Człowiek Zachęty

Jaka jest rola kobiety w świecie sztuki i na czym polega zarządzanie w jednej z najstarszych instytucji kulturalnych w Polsce? Opowiedziała o tym w Polskim Radiu 24 Hanna Wróblewska, dyrektor Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki.

2016-11-21, 07:00

Człowiek Zachęty
Hanna Wróblewska, dyrektor Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. Foto: PR24, MS

Posłuchaj

21.11.2016 Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu
+
Dodaj do playlisty

Jak zażartował gość audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu - byliśmy pierwszym NGO’sem, ponieważ Zachęta powstała jako instytucja prywatna w połowie XIX w. i miała na celu promocję sztuki narodowej - kiedy Polska nie istniała jeszcze jako państwo - podkreśliła Hanna Wróblewska.

- Byłam wychowana w etosie Zachęty, jako najstarszej instytucji z największa tradycją - zaznaczyła w audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu, dodała też, że jej ścieżka kariery nie była modelowa, ponieważ ograniczyła się do jednej instytucji. - Zaczęłam w 1992 r. od oprowadzania po wystawach, w dziale edukacji Zachęty. Potem byłam asystentem, kuratorem, zastępcą dyrektora, a następnie przejęłam obowiązki dyrektora – powiedziała Hanna Wróblewska.

- Miałam jednak świadomość, że aby trwać - trzeba się zmieniać - wyznaję bowiem zasadę, że warto chcieć odrobinę więcej niż można – dodała dyrektor Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki. - Wiedziałam, że każda instytucja wymaga zmian, ale nie mogą one być przeprowadzone na siłę. Stawiam zawsze na ludzi i doceniałam każdy element zespołu, ponieważ instytucja nie może istnieć sama dla siebie – podkreśliła gość Polskiego Radia 24.

 

REKLAMA

Więcej w całym programie Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu.

Gospodarzem audycji była Weronika Wakulska

Radio 24/kawa

Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

REKLAMA

____________________

Data emisji: 21.11.2016

Godzina emisji: 5.15


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej