Społeczny wymiar rewitalizacji

Rewitalizacja jest jednym z kluczowych obszarów, które będą wspierane z funduszy europejskich w latach 2014-2020. Choć kojarzy się ona z odnowionymi centrami miast, zabytkami, parkami i budynkami instytucji kultury, dzisiejsze podejście jest znacznie szersze. Mówił o tym w Magazynie Samorządowym Bogusław Hajda z Fundacji O! Miasto.

2016-11-23, 13:08

Społeczny wymiar rewitalizacji
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: flickr/Kuba Bożanowski

Posłuchaj

23.11.16 Boguslaw Hajda o społecznym wymiarze rewitalizacji.
+
Dodaj do playlisty

Remont lub modernizacja przestrzeni publicznych będą tylko jednymi z elementów przyszłych projektów rewitalizacyjnych. Równie ważne jest wsparcie dla mieszkańców najbardziej zdegradowanych części gmin. To tam najczęściej kumulują się negatywne zjawiska społeczne takie jak alkoholizm, przestępczość czy wysokie bezrobocie.

Jak podkreślił Bogusław Hajda, w latach 2007-2013 nie było formalnego wymogu by w programach rewitalizacji uwzględniać kwestie społeczne. - Nie znaczy to jednak, że w wielu miastach nie zostały one w sposób znakomity dotknięte – zauważył gość.

Dodał, że „teraz są już odpowiednie wymogi formalne”. - Dołączyliśmy wreszcie do grona tych krajów, w których rewitalizacja znaczy także poprawę jakości życia i próbę rozwiązania problemów grup z obszarów kryzysowych – zaznaczył Hajda.

Więcej w całej rozmowie.

REKLAMA

Gospodarzem audycji był Mateusz Droza.

Polskie Radio 24/pr

Magazyn Samorządowy w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_________________ 

Data emisji: 23.11.16

Godzina emisji: 12:18

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej