Muzeum Narodowe przyjazne wszystkim pokoleniom
– Bardzo ważne jest, aby wszyscy odwiedzający dobrze się u nas czuli - mówiła Bożena Pysiewicz z działu edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie. W Polskim Radiu 24 o tym, jak obcować ze sztuką. Można się tego uczyć, stopniowo się w tym procesie rozsmakowywać, a pomocna może okazać się lektura książki „O sztuce” Ernsta Gombricha.
2016-12-25, 09:24
Posłuchaj
Ten szczególny przewodnik po świecie sztuki wydany w 30 językach sprzedał się dotychczas w nakładzie ponad 7 mln egzemplarzy. Książkę charakteryzuje piękny język i to, że omawiane dzieło sztuki umieszczone jest w kontekście historycznym. Czy lektura tej książki może sprawić, że nawiążemy indywidualny kontakt ze sztuką, światem ciągle dla wielu z nas obcym i niedostępnym?
- To książka dla wszystkich. Uczy nas odwagi do spotkań ze sztuką. Wiedza o epokach, o stylach. To książka, która uczy i pomaga nam, jak patrzec na dzieła sztuki - mowiła w Polskim Radiu 24 Bożena Pysiewicz.
W audycji także o tym, co Muzeum Narodowe przygotowało dla swoich gości w różnym przedziale wiekowym. Oprócz oferty dla dorosłych, interesujące propozycje czekają na uczniów, a nawet dzieci.– Zajęcia dla najmłodszych prowadzimy już od drugiego roku życia. Dzieci w przyjaznej atmosferze rozmawiają o sztuce, tworzą ją. Mają zajęcia plastyczne i ruchowe – mówiła.
Nie brakuje także oferty dla dorosłych. – Są to zarówno wykłady w sali kinowej, dotyczące naszych zbiorów jak i otwarte oprowadzanie. Nasi pracownicy rozmawiając z publicznością tworzą autorskie ścieżki zwiedzania. Dodatkowe programy przygotowano też dla seniorów oraz międzypokoleniowy, pod nazwą "Sztuka dla wnuka".
REKLAMA
Więcej w całej audycji.
Gospodarzem programu była Katarzyna Oklińska.
Polskie Radio 24/ip/tb/
_________________
REKLAMA
Data emisji: 25.12.2016
Godzina emisji: 8:33
REKLAMA