Jim Jarmush króluje w polskich kinach

– Jim Jarmush to artysta, który w kinie ma swój własny charakter – mówił w Polskim Radiu 24 Adam Trzopek z Kina Muranów. Dziś (piątek) do polskich kin trafia najnowszy film amerykańskiego reżysera, "Paterson:. Na początku grudnia swoją premierę miał również jego inny obraz – "Gimme Danger".

2016-12-30, 19:35

Jim Jarmush króluje w polskich kinach
Jim Jarmusch, foto: Sara Driver/Gutek Film/materiały prasowe

Posłuchaj

30.12.16 Jim Jarmush króluje w polskich kinach
+
Dodaj do playlisty

W pierwszej połowie miesiąca polscy widzowie po raz pierwszy mogli zobaczyć "Gimme Danger". To film dokumentalny o legendarnym zespole The Stooges i jego nie mniej sławnym wokaliście, Iggym Popie. Lata świetności zespołu to pierwsza połowa lat 70. XX wieku. Później grupa zawiesiła swoją działalność na niemal 30 lat.

– Głównym bohaterem "Gimme Danger" jest Iggy Pop, który wprowadza nas w klimat tamtych czasów. Film jest szczerą, zakulisową rozmową dwóch przyjaciół. Nie jest tajemnicą, że Jarmush i Pop znają się bardzo dobrze – mówił w Polskim Radiu 24 Adam Trzopek.  

Film "Paterson", który na ekranach polskich kin debiutuje 30 grudnia, to z kolei opowieść o codzienności kierowcy autobusu, który pisze wiersze inspirowane wydarzeniami kolejnych dni.

Więcej o twórczości Jima Jarmuscha w całej rozmowie z Adamem Trzopkiem.

REKLAMA

Gospodarzem Weekendu Kulturalnego była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/mp

Więcej Kultury w Polskim Radiu 24

_________________

REKLAMA

Data emisji: 30.12.16

Godzina emisji: 18.09


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej