Premierzy Polski i Finlandii o kwestiach unijnych
Brexit był tematem rozmowy premierów Polski i Finlandii. Juha Sipila przebywa w Warszawie, na zaproszenie Beaty Szydło, z roboczą wizytą.
2017-01-12, 15:54
Posłuchaj
Brexitowi będzie poświęcony nieformalny unijny szczyt bez udziału premier Wielkiej Brytanii, który odbędzie się na początku lutego na Malcie. W opinii Beaty Szydło, współpraca z Wielką Brytanią po opuszczeniu przez nią Unii Europejskiej powinna być oparta na zasadzie wzajemności i na warunkach partnerskich.
Beata Szydło powiedziała, że Finlandia jest dla nas ważnym partnerem bilateralnym, w regionie i w ramach współpracy w Unii Europejskiej. Podkreśliła, że zależy nam na pogłębianiu współpracy gospodarczej. Dziś w Warszawie odbywa się okrągły stół dotyczący innowacyjności.
Szef fińskiego rządu Juha Sipila mówił o współpracy dwustronnej i w ramach Unii Europejskiej. Wyraził nadzieję, że Warszawa dojdzie do porozumienia z Komisją Europejską w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. - Dla Finlandii Polska jest ważnym partnerem w relacjach dwustronnych, a także w relacjach dotyczących współpracy wokół Morza Bałtyckiego i w Unii Europejskiej. Dlatego mamy nadzieję, że Unia Europejska i Polska osiągną porozumienie w sprawie wszczętej procedury dotyczącej praworządności w Polsce - podkreślił premier.
Juha Sipila powiedział, że pogratulował Beacie Szydło dobrze rozpoczętego przez polskich skoczków narciarskich sezonu. Podkreślił, że świetnie się zaprezentowali w czasie Turnieju Czterech Skoczni. Skoki narciarskie to jedna z tych dyscyplin, którymi Finowie emocjonują się najbardziej.
abo
REKLAMA
REKLAMA