Pokój Zagadek IPN. "To wehikuł czasu"
Centrum Edukacyjne Instytut Pamięci Narodowej od 17 lutego zaprasza do pierwszego Pokoju Zagadek pod nazwą "Żołnierze Wyklęci". O tym co się stanie, kiedy już znajdziemy się w takim pokoju opowiadał w Polskim Radiu 24 Karol Madaj, projektant gier planszowych, którego gra "Kolejka” uzyskała w 2012 roku tytuł Gry Roku.
2017-02-12, 13:55
Posłuchaj
– Pokój Zagadek IPN to nowa forma edukacyjna, która wprowadza więcej emocji do nauki historii – mówił Karol Madaj. – To rodzaj wehikułu czasu – dodał. Na czym jednak dokładnie polega gra, która stworzona jest na wzór Escape Room?
– To gra komputerowa przeniesiona do rzeczywistości. Wchodząc do Pokoju Zagadek IPN, widzimy najpierw front budynku Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. Następnie wchodzimy do aresztu UB – to pierwsze pomieszczenie, w którym jesteśmy zamknięci. Musimy wydostać się niego realizując swoją misję. Przeszukujemy posterunek UB, w którym jest broń, amunicja i więzienie z uwięzionym Orliczem. Zdobyte informacje kierują nas do następnych etapów gry. W kolejnych pomieszczeniach uzyskujemy pomoc. Odtwarzając siatkę Żołnierzy Wyklętych, wracamy uwolnić Orlicza – zdradzał gość Polskiego Radia 24.
Całość rozmowy do odsłuchania w nagraniu audycji.
Rozmowę prowadził Jakub Kukla
REKLAMA
Więcej Historii w Polskim Radiu 24
________________
Data emisji: 12.02.2017
Godzina emisji: 16:18
REKLAMA
REKLAMA