Jerzy Szmajdziński
Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński uważa, że misja w Afganistanie jest dużo trudniejsza od misji irackiej.
2008-02-27, 07:26
Posłuchaj
Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński uważa, że misja w Afganistanie jest dużo trudniejsza od misji irackiej. Wczoraj wieczorem dwóch polskich żołnierzy zginęło a jeden został ranny w wybuchu miny-pułapki w pobliżu bazy Sharana.
Były szef MON, który był gościem "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, powiedział, że w tym przypadku nie pomógł nawet nowoczesny sprzęt - Hummery, którymi jechali polscy żołnierze.
Gość "Sygnałów Dnia" podkreślił, że żaden pojazd nie zapewni żołnierzom całkowitego bezpieczeństwa, bo w walce twórców sprzętu wojskowego z terrorystami często wygrywają ci drudzy.
Jerzy Szmajdziński zaprzeczył, jakoby jego partia była bliska porozumienia z PO w sprawie nowelizacji ustawy medialnej. Takie informacje podał dzisiejszy "Dziennik".
REKLAMA
Polityk Lewicy i Demokratów powiedział, że warunkami lewicy do porozumienia jest między innymi wpisanie do nowelizacji abonamentu radiowo-telewizyjnego. Jerzy Szmajdziński powiedział, że lewica chce także wpisania do ustawy misji mediów publicznych, licencji programowych, oraz przywrócenia regionalnego charakteru terenowych ośrodków telewizyjnych.
Gość "Sygnałów Dnia" zaznaczył, że jego partia jest zainteresowana zmianami w ustawie, gdyż chce odejścia obecnych członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Jerzy Szmajdziński uważa, że Platforma Obywatelska za mało informuje opinię publiczną w sprawie tarczy antyrakietowej. Polityk LiD powiedział, że o tym projekcie Polacy powinni wiedzieć zdecydowanie więcej.
Zdaniem Szmajdzińskiego, rząd musi odpowiedzieć na pytanie czy tarcza nie podzieli Europy i Sojuszu Północnoatlantyckiego. Poseł LiD powiedział, że na podstawie zestrzelenia satelity przez Amerykanów można uznać, że od strony technologicznej projekt jest skuteczny.
REKLAMA
Były szef MON uważa za kontrowersyjną decyzję rządu o uznaniu niepodległości Kosowa. Podkreślił, że Polska czyni to jako dopiero osiemnasty kraj na świecie.
Zdaniem gościa "Sygnałów Dnia", Polska powinna działać na rzecz poszerzenia Unii Europejskiej o kraje byłej Jugosławii.
REKLAMA