Debata Poranka: Publicyści o kryzysie tożsamości Platformy Obywatelskiej

- PO to w tej chwili partia intelektualnie niewydolna. Jej problemy wynikają nie tylko z obranej strategii opozycji totalnej, która jest w stanie powiedzieć wszystko, by skrócić okres rządów PiS-u, ale też opozycji, która nie za bardzo poczuwa się do zbudowania jakiejś alternatywy politycznej – powiedział w Debacie Poranka redaktor Piotr Pałka. O kryzysie Platformy Obywatelskiej mówiła także redaktor Katarzyna Kozłowska.

2017-05-15, 09:35

Debata Poranka: Publicyści o kryzysie tożsamości Platformy Obywatelskiej
W opinii ekspertów kryzys tożsamości Platformy Obywatelskiej wynika z tego, że kilka lat temu opuścił ją Donald Tusk. Na czele ugrupowania stanął Grzegorz Schetyna, który jest o wiele mniej popularny. Foto: PAP/Stanisław Rozpędzik

Posłuchaj

15.05.17 Katarzyna Kozłowska i Piotr Pałka o kryzysie Platformy Obywatelskiej.
+
Dodaj do playlisty

Jak podkreślił w Polskim Radiu 24 Piotr Pałka, dwa lata, które pozostały do wyborów to czas, by PO mogła przygotować swoją propozycję. - Nie widzimy jednak nawet zalążków wewnętrznej dyskusji w Platformie – zaznaczył gość.


Dodał, że kryzys tożsamości Platformy Obywatelskiej wynika z tego, że kilka lat temu opuścił ją człowiek, który ją ukształtował i był jej jedynowładcą. - To była partia władzy więc nie była partią o silnym rysie ideologicznym – zauważył Pałka.

Katarzyna Kozłowska zwróciła z kolei uwagę, że PiS, w przeciwieństwie do PO, jest bardzo konsekwentne w swoim programie. - Spadające zaufanie do Platformy i jej kryzys ma swe źródło m.in. w tym, że partia ta robi zupełnie co innego niż deklaruje. Gdy przedsiębiorca, który głosuje na partię postulującą obniżenie podatku, widzi jak podnoszony jest VAT do 23 proc., traci do niej zaufanie – wyjaśniła.

REKLAMA

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Sławomir Jastrzębowski.

Polskie Radio 24/pr

Debata poranka w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

REKLAMA

___________________

Data emisji: 15.05.17

Godzina emisji: 8:11

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej