Koncesja na handel bronią dla "Otwartego Dialogu". Pozytywną opinię wydał Piotr Pytel
Fundacja Otwarty Dialog – która nawoływała do organizowania "polskiego Majdanu" – w 2014 roku uzyskała od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji koncesję na handel bronią defensywną. Pozytywną opinię w tej sprawie wydał ówczesny szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Pytel, który usłyszał zarzuty współpracy z rosyjską FSB – dowiedzieli się dziennikarze TVP Info.
2017-08-02, 15:34
Jak donosi TVP Info podczas protestów opozycji związanych z planowaną przez Prawa i Sprawiedliwości reformą wymiaru sądownictwa, w sieci ukazała się instrukcja nawołująca do "wyłączenia rządu" Beaty Szydło i destabilizacji sytuacji w Polsce. Autorem instrukcji ma być Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog.
We wrześniu 2014 roku, za rządów koalicji PO-PSL, Fundacja Otwarty Dialog zwróciła się do ówczesnej szefowej MSWiA o koncesję na wykonywanie działalności gospodarczej „w zakresie obrotu wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym”. Teresa Piotrowska, jako minister spraw wewnętrznych, wydała tę zgodę.
Wniosek uzyskanie koncesji na handel bronią pozytywnie zaopiniował były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego za rządów PO-PSL Piotr Pytel, któremu obecnie prokuratura postawiła zarzuty karne ws. nielegalnej współpracy z FSB.
Koncesję na broń "Otwarty Dialog" otrzymał w grudniu 2014 r.
REKLAMA
Kwestia rosyjska
"Gazeta Polska Codziennie" w grudniu zeszłego roku informowała, że "pod lupą śledczych znalazły się m.in. wizyty Rosjan w siedzibie SKW oraz delegacje Piotra Pytla w Rosji".
– Umowa pomiędzy SKW a Federalną Służbą Bezpieczeństwa została zawarta z pominięciem Donalda Tuska, który wówczas nadzorował służby specjalne. Dawała ona rosyjskim służbom specjalnym możliwość infiltracji polskiego kontrwywiadu wojskowego – czytamy w tekście.
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak 12 czerwca 2017 roku wydał decyzję o cofnięciu Fundacji Otwarty Dialog koncesji na handel bronią.
REKLAMA
TVP Info/koz
REKLAMA