Program 500 plus: pieniądze nie są przejadane
Polacy środki z programu 500 plus najczęściej wydają na żywność, ubrania, dodatkowe zajęcia edukacyjne dla dzieci, a także inne opłaty, związane z przedszkolem lub szkołą. Tak wynika z badania „Sytuacja na rynku Consumer Finance”, zrealizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych oraz Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH. W Debacie Poranka komentarz publicystów: Katarzyny Kozłowskiej, Jakuba Jałowiczora i Marka Króla.
2017-08-14, 18:06
Posłuchaj
Jak wynika z badania „Sytuacja na rynku Consumer Finance”, wbrew obawom niektórych środowisk, fundusze z programu 500 plus nie są wydawane na alkohol, papierosy, czy też używane samochody z zagranicy.
W opinii Katarzyny Kozłowskiej, wynik badania nie jest zaskoczeniem. – Program 500 plus będzie gwarantował partii rządzącej kolejną kadencję. To jest to, czego Polacy już dawno potrzebowali. Wcześniej mieliśmy wzrost gospodarczy, a nie mogliśmy korzystać z jego owoców. 500 plus to coś, co Polakom należy się jak psu miska – mówiła gość PR24. – W Polsce jest tak, że rodzina mając czwórkę czy piątkę dzieci, niemal na pewno ma też gwarancję problemów finansowych. Z polskich pensji jest bowiem trudno utrzymać tak liczna rodzinę. 500 plus to przede wszystkim wsparcie dla większych rodzin – dodawał Jakub Jałowiczor.
Zdaniem Marka Króla, program nie jest wolny od wad, ale jest bardzo potrzebny. – 500 plus to swego rodzaju proteza. Jednak w innych krajach również się stosuje takie rozwiązania, by wspierać rodziny. Polacy wyjeżdżali do Wielkiej Brytanii, by czuć bezpieczeństwo socjalne. Psim obowiązkiem każdego państwa jest zagwarantowanie tego typu zabezpieczeń – pointował publicysta.
Więcej tematów i komentarzy w całej audycji.
REKLAMA
Gospodarzem programu był Sławomir Jastrzębowski.
Polskie Radio 24
____________________
Debata Poranka w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje
REKLAMA
Data emisji: 14.08.17
Godzina emisji: 8.10
Polecane
REKLAMA