Przemoc wobec personelu Urzędu Migracyjnego w Szwecji

Do września zanotowano w Szwecji 72 przypadki fizycznej przemocy wobec personelu Urzędu Migracyjnego. To o 29 więcej niż wszystkich zgłoszeń tego typu w ubiegłym roku, pisze dziennik Aftonbladet.

2017-10-05, 13:56

Przemoc wobec personelu Urzędu Migracyjnego w Szwecji
Tarcza Prawna to m.in. elektronizacja procedur i zniesienie dwuinstancyjności w postępowaniach, których charakter na to pozwala.Foto: Shutterstock

Posłuchaj

Więcej przypadków przemocy wobec personelu Urzędu Migracyjnego. Relacja Przemysława Golińskiego (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Pracownicy Urzędu Migracyjnego stają się także celem gróźb telefonicznych, mejlowych lub poprzez media społecznościowe. Często przyczyną tego rodzaju zjawisk jest frustracja. - Długi czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku i podjęcia przez urzędników decyzji w sprawie przyznania stałego pobytu w Szwecji sprawia, że u wielu osób rodzi się frustracja - powiedziała Aftonbladet Helene Liss, działacz związków zawodowych w oddziale Urzędu Migracyjnego w Sztokholmie. 

Dochodzi również do przypadków, kiedy urzędnicy otrzymują groźby o samookaleczeniu się i samobójstwie osób oczekujących na decyzję w sprawie prawa do pobytu. Kierownictwo Urzędu Migracyjnego podejmuję kroki, by zwiększyć poczucie bezpieczeństwa swoim pracownikom. Wnioski o pozwolenie na pobyt rozpatruje zwykle kilku urzędników. Niektórym z nich przydzielana jest ochrona zarówno w drodze do pracy, jak i do domu.

Całkowita liczba incydentów odnotowanych przez Urząd Migracyjny w 2015 roku, kiedy masowo zwiększyła się liczba migrantów, wynosiła 1671, do połowy września tego roku zgłoszono ponad 2800 incydentów. 10 procent z nich dotyczyło gróźb kierowanych bezpośrednio do urzędników. 

abi

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej