Spór konsumencki czy sprawa kryminalna?
Gdy zakupiony przez nas produkt lub usługa nie są takie, jak być powinny, przychodzą nam z pomocą Federacja Konsumentów, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Rzecznik Finansowy, Inspekcja Handlowa itp. Zdarzają się też sytuacje kiedy to nie wystarcza. O tym, w jakich sytuacjach powinniśmy zgłosić sprawę na policję czy do prokuratury, mówił w Pogotowiu Konsumenckim mec. Andrzej Bućko, ekspert ds. prawa konsumenckiego.
2017-11-02, 21:27
Posłuchaj
Jak podkreślił mec. Andrzej Bućko, z reguły mamy do czynienia albo z problemem konsumenckim, albo ze sprawą kryminalną.
- Przykładem może być sytuacja, gdy chcemy np. zamówić pomnik na cmentarzu. Gdy ktoś się z nami umawia na cmentarzu, a nie w biurze, pobiera zaliczkę i się do nas nie odzywa, mamy do czynienia z oszustwem, bo możemy zakładać, że ta osoba nigdy nie chciała pomnika wykonać. Z tego typu sytuacjami należy się zwracać do prokuratury, do policji – tłumaczył gość.
- Jeśli jednak idziemy do zakładu pomnikarskiego i wywiązuje się spór co do tego, czy odcień kamienia jest zgodny z próbką, wchodzimy wówczas w spór konsumencki, który możemy zgłosić do organizacji konsumenckich – dodał.
Więcej w całej rozmowie.
REKLAMA
Gospodarzem audycji był Błażej Prośniewski.
Polskie Radio 24/pr
___________________
Data emisji: 2.11.17
REKLAMA
Godzina emisji: 20:35
REKLAMA