Program Mieszkanie Plus nabiera tempa

W przygotowaniu jest 10 tysięcy mieszkań o wartości ponad 2 miliardów złotych, a w budowie - ponad 1200. Program Mieszkanie Plus powinien przyspieszyć między innymi dlatego, że Krajowy Zasób Nieruchomości został zasilony przez grunty, należące do Poczty Polskiej i PKP.

2017-11-18, 13:53

Program Mieszkanie Plus nabiera tempa
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Shutterstock

Posłuchaj

Mieszkanie Plus nabiera tempa (Aleksandra Tycner/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
+
Dodaj do playlisty

Jak mówi Aleksandra Grzelak z biura prasowego PKP, jej firma wytypowała grupę 18 lokalizacji, które trafią do BGK Nieruchomości. To grunty w miastach powyżej 200 tysięcy mieszkańców, w takich miejscach jak Odolany w Warszawie.

Pierwsze mieszkania - w przyszłym roku

Rzecznik Ministerstwa Rozwoju Szymon Huptyś przypomina, że powstające obecnie mieszkania w takich miastach jak Biała Podlaska i Wałbrzych są budowane w ramach pilotażu programu Mieszkanie Plus. Pierwsze z nich mają być oddane do użytku w przyszłym roku. Szymon Huptuś dodaje, że wejście w życie ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości umożliwiło przejście do właściwej fazy programu Mieszkanie Plus.

Zaangażowała się też poczta Polska

Rzecznik dodaje, że porozumienia o przekazaniu gruntów podpisała także Poczta Polska. Umowy dotyczą inwestycji w Warszawie, Wrocławiu, Rybniku i Grudziądzu.

PKP będzie wspierać Mieszkanie Plus

Prezes PKP Krzysztof Mamiński mówi, że jego firma po wejściu w życie ustawy o KZN wskazała kolejne 72 lokalizacje, w których mogą być budowane mieszkania. Zapewnia przy tym, że PKP będzie aktywnie uczestniczyć w Mieszkaniu Plus.

REKLAMA

Mieszkania dla klasy średniej

Program Mieszkanie Plus jest skierowany do osób średnio zamożonych, takich, których nie stać na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Szacuje się, że obecnie w Polsce brakuje około 900 tysięcy mieszkań.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Aleksandra Tycner, md

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej