Prognoza pogody na piątek: nawet 10 stopni ciepła, ale pochmurno

Jak informuje IMGW, Polska jest w zasięgu zatoki niżu, na północy kraju zalega strefa niżu atmosferycznego, jedynie krańce południowo-wschodnie pozostają w podwyższonym ciśnieniu. Nad obszar kraju napływała chłodna, polarna morska masa powietrza.

2018-01-26, 07:43

Prognoza pogody na piątek: nawet 10 stopni ciepła, ale pochmurno
W weekend będzie dominowało zachmurzenie pogody. Foto: shutterstock/Autorstwa STILLFX

W piątek na zachodzie i północy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na północy okresami słabe opady deszczu, na północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem, a na Suwalszczyźnie początkowo możliwe słabe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na północy początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia, rano lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 1 st. na północnym wschodzie, w centrum i na południowym wschodzie około 5 st. do 10 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na południowym wschodzie miejscami umiarkowany, porywisty, południowy. Wysoko w Karpatach wiatr południowo-zachodni, w porywach do 90 km/h.

W nocy na zachodzie, północy i w centrum zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, okresami opady deszczu lub mżawki, a na północnym wschodzie i w centrum również deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu powodującego gołoledź. W Sudetach opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia i marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3 st. na wschodzie, w centrum około 0 st. do 4 st. na północnym zachodzie. Na Podhalu około -4 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, na zachodzie z kierunków zachodnich, na pozostałym obszarze z południowych skręcający na zachodnie.

W górach możliwe opady śniegu

W sobotę na północnym zachodzie zachmurzenie przeważnie umiarkowane i bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami postępującymi od północnego zachodu, na południowym wschodzie początkowo rozpogodzenia. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Okresami słabe opady deszczu lub mżawki, początkowo lokalne również słabe opady deszczu ze śniegiem, a w centrum i na północnym wschodzie możliwe także słabe opady marznącej mżawki powodującej gołoledź. Wysoko w górach miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. na wschodzie i w dolinach karpackich, w centrum około 4 st. do 7 st. na zachodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr słaby, południowy. Ciśnienie w południe wyniesie 1007 hPa.

REKLAMA

W nocy zachmurzenie duże, okresami słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Miejscami silne zamglenia i mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby, zmienny.

W sobotę w stolicy zachmurzenie duże i opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 2 st. do 4 st. Wiatr słaby, zachodni.

pg

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej