Rezolucja ws. Polski w Parlamencie Europejskim. Inicjatywa komisji

Europosłowie z komisji swobód obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych będą dziś głosować nad rezolucją dotyczącą Polski. To - jak mówią deputowani - ma być wsparcie dla działań Komisji Europejskiej w związku z uruchomieniem artykułu 7.

2018-01-29, 06:47

Rezolucja ws. Polski w Parlamencie Europejskim. Inicjatywa komisji
Parlament Europejski . Foto: Shutterstock/Ikars

Projekt rezolucji widziała korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Dokument jest jednostronicowy, zawiera cztery punkty. Europosłowie napisali w nim, że z zadowoleniem przyjęli grudniową decyzję Komisji o rozpoczęciu pierwszego etapu procedury związanej z artykułem 7. Zaapelowali też do przedstawicieli państw członkowskich o szybkie zajęcie się tą sprawą.


Powiązany Artykuł

Parlament Europejski.jpg
Komisja Europejska uruchamia art. 7 wobec Polski. Reakcje grup politycznych Parlamentu Europejskiego

Wezwali również przedstawicieli Komisji Europejskiej i Unijnej Rady, czyli Bułgarii, która kieruje teraz pracami Wspólnoty, by regularnie informowali Europarlament o prowadzonych pracach i działaniach związanych z procedurą.

Po przyjęciu rezolucji przez europosłów z parlamentarnej komisji dokument trafi na sesję całego Parlamentu Europejskiego. O terminie zdecydują w czwartek przewodniczący grup politycznych.

fc

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej