MŚ dzieci z domów dziecka w piłce nożnej: Ukraina mistrzem świata, Polacy z brązowym medalem

Ukraińska reprezentacja wygrała tegoroczne Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Piłkarze z Ukrainy pokonali w meczu finałowym Holandię 1:0. Na podium stanęła także reprezentacja Polski, która wywalczyła brązowy medal. 

2018-07-29, 20:55

MŚ dzieci z domów dziecka w piłce nożnej: Ukraina mistrzem świata, Polacy z brązowym medalem
Polacy cieszą się ze zwycięstwa w meczu o trzecie miejsce piłkarskich mistrzostw świata dzieci z domów dziecka. Foto: PAP/Leszek Szymański

Posłuchaj

Zmagania obserwował również selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Trener ukraińskiego zespołu, Pavlo Kostyuk, powiedział po meczu, że jest bardzo dumny ze swojego zespołu i wywalczonego tytułu.

- To zwycięstwo jest dla naszego kraju, dla naszego narodu, chcieliśmy w ten sposób pokazać, że możemy walczyć o swobodę - powiedział trener ukraińskiej reprezentacji. 

Polska drużyna zdobyła na mistrzostwach brązowy medal pokonując zeszłorocznego mistrza - Hiszpanię 2:0. Jak mówił trener polskiej reprezentacji Krzysztof Kot, sprawdziła się gra zespołowa, choć droga do brązowego medalu nie była łatwa.

- Półfinał pechowy, mieliśmy wiele niewykorzystanych sytuacji, szkoda tego meczu, ale cieszymy się, że udało nam się pokonać mistrzów świata, mamy brąz i to jest najważniejsze. Teraz byliśmy konsekwentni, dobrze zorganizowani w obronie i to był klucz do sukcesu - dodał trener polskiej drużyny.


Młodym piłkarzom pogratulował selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek.

- Patrząc na to, z jakim entuzjazmem, zaangażowaniem i pasją walczą na boisku, to pokazuje, jak tego typu turnieje są ważne. Gratuluje organizatorom, bo to było wielkie wyzwanie, a także wszystkim uczestnikom i naszej reprezentacji, która postawiła wysoką poprzeczkę piłce profesjonalnej - dodał Jerzy Brzęczek.

W tym roku na murawie stadionu warszawskiej Legii rywalizowało prawie 300 młodych piłkarzy z 28 krajów świata. W VI Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej uczestniczy 28 drużyn z całego świata.

TVP

Turniej jest największą na świecie imprezą sportową dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

(mb) 

Polecane

Wróć do strony głównej