Dane ok. miliona gospodarstw domowych w KRRiT
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oświadczyła, że dzięki podpisanym umowom z operatorami kablowymi dysponuje już dostępem do danych około miliona gospodarstw domowych. Ma to pomóc w rozwoju nowych badań tele i audiometrycznych. O nowych technikach i programach badawczych mówił w Polskim Radiu 24 Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
2018-09-05, 16:46
Posłuchaj
- Dziś możemy mówić o milionie dekoderów, ale potencjał rozwojowy szacowany jest na na 11 milionów. Badanie o tak szerokim panelu, w klasycznej metodzie, jest po prostu niemożliwe, a my będziemy to przetwarzać i analizować tak jak analizuje się Big Data - podkreślił Witold Kołodziejski.
- Drugi moduł to klasyczny panel telemetryczny. Rekrutujemy i umawiamy się z panelistami, dajemy im odpowiednie urządzenie, które raportuje co ogląda i czego słucha nasz panelista. Wiemy o nim bardzo dużo, jakie ma wykształcenie, płeć, wiek i wszystkie cechy niezbędne do tego, żeby reklamodawcy mogli planować kampanie. Z takich osób chcemy zbudować panel około 26-tysięczny. To bardzo duża liczba w porównaniu z tym panelem, który ma dziś np. firma "Nielsen" obejmujący dwa tysiące gospodarstw domowych. Przewidujemy znaczny wzrost, a zatem dokładnie, a co za tym idzie możliwość badania słuchalności i oglądalności również małych i niszowych programów co jest dla nas niesłychanie istotne ze względu chociażby na pluralizm czy rozwój lokalnej demokracji - podsumował.
Więcej w całej rozmowie.
Z przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy rozmawiał Michał Fabisiak.
REKLAMA
Polskie Radio 24/rr
__________________________
Polecane
REKLAMA