Zasady przyznawania kredytów studenckich
- Sporo moich znajomych pobiera kredyty studenckie i inwestuje je w lokaty, ponieważ są niżej oprocentowane – mówiła w audycji "Społeczny punkt widzenia” w Polskim Radiu 24 Patrycja Serafin, przewodnicząca Niezależnego Zrzeszenia Studentów. 1 października studenci w całej Polsce rozpoczynają nowy rok akademicki.
2018-09-30, 14:49
Posłuchaj
Patrycja Serafin przedstawiła warunki na jakich studenci mogą się ubiegać o kredyty studenckie. Jej zdaniem dobrym rozwiązaniem jest to, że spłacanie rozpoczyna się po dwóch latach od zakończenia studiów. Można się również ubiegać o częściowe umorzenie kredytu. - Wnioski o umorzenie trzeba przesłać po zakończeniu studiów do banku i tam wdrażanie są odpowiednie procedury – mówiła przewodnicząca NZS. – Teraz mamy typowy rynek pracownika, więc wydaje mi się, że po dwóch latach od ukończenia studiów spokojnie możemy sobie pozwolić na spłacanie tego kredytu zwłaszcza, że raty są o połowę mniejsze niż pobierana kwota. Jeżeli otrzymywaliśmy 800 złotych miesięcznie to spłacamy 400 złotych – dodała gość Polskiego Radia 24.
Patrycja Serafin przyznała, że zasady przyznawania kredytów studenckich są podobne do warunków ubiegania się o stypendium socjalne. - Brane są pod uwagę dochody na jednego członka rodziny. Wlicza się dochód rodzica lub studentów i dzieli się przez liczbę osób w gospodarstwie domowym wraz z włączeniem uczących się dzieci do 26 roku życia – tłumaczyła przewodnicząca NZS.
Więcej o kredytach studenckich w nagraniu całej audycji.
Rozmawiała Anna Grabowska.
REKLAMA
PR24
____________________
Data emisji: 30.09.2018
Godzina emisji: 13:35
REKLAMA