Lublin: areszt dla 34-latka, który podczas Marszu Równości zaatakował gazem policjanta
Do aresztu trafi 34-latek, który podczas Marszu Równości w Lublinie zaatakował gazem policjanta. O zatrzymaniu mężczyzny na 3 miesiące poinformował w komunikacie rzecznik Komendanta Głównego Policji.
2018-10-17, 15:24
W sobotę 34-latek, który uczestniczył w nielegalnym zbiegowisku, użył gazu pieprzowego wobec policjanta zabezpieczającego Marsz Równości. Skierował go w twarz funkcjonariusza. Policjant podczas marszu, na skrzyżowaniu ulicy Lubartowskiej z Bajkowskiego pilnował, aby na ulicę nie wjeżdżały samochody.
Zdarzenie zarejestrowały kamery. Po publikacji nagrań w mediach, napastnik sam zgłosił się do komisariatu. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Lublina. Dotychczas nie był karany.
Został zatrzymany i dziś usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjanta. Za ten czyn grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Lublinie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.
ras
REKLAMA