Pogoda na Nowy Rok. Silny wiatr i zamiecie śnieżne

Nowy rok przywitał część Polski silnym wiatrem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia w powiatach słupskim i sławieńskim.

2019-01-01, 10:22

Pogoda na Nowy Rok. Silny wiatr i zamiecie śnieżne

Posłuchaj

IMiGW: Nowy Rok przywita silnym wiatrem. Relacja Katarzyny Ingram (IAR)
+
Dodaj do playlisty

W pozostałej części województw pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz w województwach: lubuskim, wielkopolskim i łódzkim obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed wiatrem. 

Na wybrzeżu wiatr będzie silny i bardzo silny, a w całym kraju porywisty. Porywy miejscami będą osiągały 70 kilometrów na godzinę. Na Pomorzu będzie wiało nawet do 75 kilometrów na godzinę, na Wybrzeżu lokalnie 90-95 kilometrów na godzinę. W Sudetach wiatr w porywach będzie osiągał nawet 130 kilometrów na godzinę, a w Tatrach 100 kilometrów. W górach silny wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. 

W Nowy Rok miejscami będzie padał deszcz, na Podhalu, Podkarpaciu i w Karpatach śnieg. Wysoko w Karpatach może go przybyć około 10 centymetrów. Na wschodzie będzie padał deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura najwyższa w ciągu dnia od plus 2 stopni na południowym wschodzie, około 5 w centrum do 8 na zachodzie. Jedynie w rejonach podgórskich Karpat około zera. 

REKLAMA

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

W kolejnych dniach będzie wciąż będzie padać deszcz i deszcz ze śniegiem. 

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia, Południowa i krańce wschodnie kontynentu są w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje rozległy i dość głęboki niż z ośrodkiem na południową Finlandią. Polska znajduje się pod wpływem tego niżu. Z północnego zachodu na południowy wschód kraju przemieszcza się układ frontów atmosferycznych, za którym z północnego zachodu będzie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie przejściowo, nad południową Polskę napływa ciepła masa polarna morska.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

ras

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej