Stanisław Szwed: w PO jest niechęć do programu 500+

- Odbieranie świadczenia matkom, które rezygnują z pracy to absurdalny pomysł. Praca w domu przy wychowaniu dzieci jest niezwykle trudna i odpowiedzialna. Ten pomysł pokazuje, że jest niechęć w Platformie Obywatelskiej do programu 500+ - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. 

2019-07-26, 11:50

Stanisław Szwed: w PO jest niechęć do programu 500+
Stanisław Szwed: inne państwa UE muszą się zaangażować w pomoc uchodźcom. Foto: PR24/DB

Posłuchaj

26.07.19 Gość PR24: Stanisław Szwed
+
Dodaj do playlisty

Gość Polskiego Radia 24 skomentował w ten sposób słowa głównego ekonomisty Platformy Obywatelskiej prof. Andrzeja Rzońcy, który w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" stwierdził, że "500+ nie powinno być z automatu wypłacane w tych rodzinach, w których porzuca się pracę". Jego zdaniem "taka polityka jest zgubna dla tych rodzin i głęboko niesprawiedliwa wobec pozostałych, które ciężko pracują na wydatki państwa".

Stanisław Szwed podkreślił w Polskim Radiu 24, że Platforma Obywatelska wysyła sprzeczne sygnały ws. Programu 500+. - Tak naprawdę nie poznaliśmy jednoznacznego stanowiska tej partii, jak zapatruje się na to świadczenie. Czy jest to dobry program, czy pomaga rodzinom? - zauważył gość Polskiego Radia 24. Jego zdaniem wypowiedź prof. Andrzeja Rzońcy wskazuje, że w Platformie Obywatelskiej jest niechęć do tego programu. - Ona się gdzieś skrywa, ale przy takich wypowiedziach widać prawdziwe oblicze opozycji do tego programu - dodał. 

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej zaprzeczył jakoby Program 500+ nie miał wpływu na demografię. - Wskaźniki wzrastają, ale problemu demografii nie rozwiązuje się w ciągu jednej kadencji. Sytuacja się poprawia, choć nie jest zadowalająca. Abyśmy mogli mówić o zastępowalności pokoleń w Polsce, program musi być na następne kilkadziesiąt lat. Musi być prowadzona konsekwentna polityka rodzinna, którą zaproponował rząd PiS - 

Przypomniał również, że w 2015 roku Polska przeznaczała na politykę rodzinna 1,7 proc. PKB. Natomiast w przyszłym roku będzie to 4 proc. PKB. 

REKLAMA

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Antoni Opaliński. 

Data emisji: 26.07

Godzina emisji: 10.33

REKLAMA

PR24


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej