Król biopaliw w rękach CBA - prezes Bartimpexu zatrzymany

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby związane z grupą kapitałową, w skład której wchodzą spółki z branży biopaliw oraz spirytusowej, m.in. jej prezesa - dowiedziała się PAP. Według nieoficjalnych informacji zatrzymany to prezes Bartimpexu. 

2019-08-27, 10:20

Król biopaliw w rękach CBA - prezes Bartimpexu zatrzymany
Grzegorz Ś.Foto: TWITTER.COM

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w rozmowie z PAP we wtorek, że funkcjonariusze białostockiej delegatury CBA dokonali zatrzymań.  

Powiązany Artykuł

cba free 663.jpg
Zarzuty dla pracowników Poczty Polskiej zatrzymanych przez CBA za korupcję

Przeszukania

- Agenci białostockiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na terenie Dolnego Śląska i Mazowsza trzy osoby. Funkcjonariusze CBA wykonują jednocześnie przeszukania w 13 lokalizacjach na Dolnym Śląsku, Wielkopolsce i Mazowszu - powiedział Brodowski. - Czynności prowadzone są m.in. w siedzibach spółek i kancelariach prawnych. Zabezpieczamy m.in. nośniki danych i dokumentację grupy - powiedział Brodowski. 

Według śledczych z majątku grupy kapitałowej zatrzymani mieli wyprowadzić co najmniej 96 mln zł. Brodowski powiedział, że wśród zatrzymanych osób znalazł się m.in. prezes tej grupy, nie chciał jednak informować o jaką firmę i osobę chodzi. 

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami chodzi o Bartimpex. 

REKLAMA

Według agentów CBA zatrzymani mieli działać na szkodę akcjonariuszy i właścicieli grupy kapitałowej nadużywając udzielonych im uprawnień. Mieli doprowadzić do wyprowadzenia składników majątkowych w tym mienia ruchomego, nieruchomości, papierów wartościowych oraz praw majątkowych wielkiej wartości - wynika z ustaleń śledczych. 

Pierwsze zatrzymania

Według śledczych wszystko wskazuje na to, że były one wyprowadzane do polskich i zagranicznych podmiotów kontrolowanych przez zatrzymanego prezesa. Brodowski zaznaczył, ze kwota 96 mln zł, to wstępne szacunki śledztwa. 

Brodowski zaznaczył, że postępowanie prowadzone jest w całości przez delegaturę CBA w Białymstoku. Zatrzymani trafią do podlaskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku. 

- Są to pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Sprawa ma charakter typowo rozwojowy - podkreślił naczelnik. 

REKLAMA

dcz

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej