"W gruncie rzeczy". Portrety sióstr Sakramentek, które zginęły w czasie Powstania Warszawskiego
- Klasztor sióstr Benedyktynek w Warszawie jest jedynym, który przetrwał do naszych czasów, a został założony w czasach swojej założycielki - opowiadała w PR24 historyczka Katarzyna Majcherek. - Np. francuskie klasztory zmieniły swoje miejsce i miały bardzo burzliwe losy - dodała.
2019-09-06, 21:10
Posłuchaj
Klasztor sióstr Benedyktynek od Nieustającej Adoracji w Warszawie to najstarsze w Polsce ognisko nieustającej, trwającej nieprzerwanie w dzień i w nocy adoracji. Została ona przerwana tylko jeden raz, gdy w czasie Powstania Warszawskiego kościół i klasztor zostały doszczętnie zburzone, grzebiąc w swych ruinach 35 mniszek i wielką liczbę ludności Starówki.
Powiązany Artykuł

E. Mistewicz: oskarża się nas o zbrodnie, bo nie pilnujemy własnej narracji
"Ofiara za ojczyznę i wiarę"
Katarzyna Majcherek opowiadała o samej społeczności sióstr Benedyktynek dzisiaj, jak i o tragicznej historii wczoraj. - Pamiętajmy, że to była też taka szczególna ofiara tych sióstr za wolną ojczyznę, ojczyznę chrystusową, za wiarę - mówiła.
Rozmówczyni PR24 zapraszała także na spotkanie 8 września w niedzielę o godzinie 18:00, na którym będzie możliwość zejścia do krypty i poznania historii tego kościoła.
Zapraszamy do wysłuchania audycji.
Polskie Radio 24 / kstar
REKLAMA
* * *
Audycja: "W Gruncie Rzeczy"
Prowadzący: Rafał Dudkiewicz
Gość: Katarzyna Majcherek (oblatka benedyktyńska, historyk Kościoła)
Data emisji: 06.09.2019
REKLAMA
Godzina emisji: 20:06
REKLAMA